Top Baneris

Pradėti kino teatro „Lietuva“ griovimo darbai

2017 vasario 15 d.
MMC nuotr.
MMC nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Buvusio „Lietuvos“ kino teatro teritorijoje jau rikiuojasi sunkioji technika – čia pradėti paruošiamieji griovimo darbai. Balandį, baigus griovimo ir teritorijos valymo darbus, planuojama pradėti Modenaus meno centro (MMC) statybas. Statybų pabaiga numatoma 2018-ųjų antrą ketvirtį, taigi, nauja kultūrinė erdvė svečių lauks jau kitąmet.

MMC projekto autoriai – tarptautinė architektų įmonė „Studio Libeskind“ ir Lietuvos architektų komanda „Do architects“. Projekto planavimo, projektavimo ir statybų valdytojai – inžinerinio konsultavimo įmonė „Baltic Engineers“, projekto rangovas – „Naresta“.

MMC statybos finansuojamos išskirtinai privačiomis mecenatų Viktoro ir Danguolės Butkų lėšomis.

MMC – šiuo metu besikuriantis naujas meno muziejus, 2009-aisiais pradėtas kurti D. ir V. Butkų iniciatyva. Iki atidarymo MMC veikia kaip „muziejus be sienų“ – įgyvendina visuomenei ir miesto svečiams atvirus kultūrinius projektus („Literatų gatvė“, „Vilniaus kalbančios skulptūros“), leidžia meno edukacijai skirtas knygas. Būsimojo muziejaus pagrindą sudaro nuosekliai kaupiama Lietuvos meno nuo 1960-ųjų iki šių dienų kolekcija. Šiuo metu joje yra daugiau nei 4300 tapybos, grafikos, fotografijos, skulptūros, videomeno ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje pripažintų menininkų kūrinių.

MMC projekto vizual.

SA.lt ir MMC inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video