Top Baneris

Pradėti dviračių ir pėsčiųjų tako prie Birštono tiesimo darbai

2023 lapkričio 6 d.
20230721916A0074 2
Asociatyvinė E. Ovčarenko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Spalio pabaigoje pradėti naujo pėsčiųjų ir dviračių tako, sujungsiančio Birštoną su aplinkinėmis gyvenvietėmis, įrengimo darbai. 3,4 km ilgio taką planuojama baigti iki kitų metų liepos.

Planuojama, jog Birštone pradėtas tiesti pėsčiųjų ir dviračių takas bus 2,5 m pločio, jame, ties auštais šlaitais ir pavojingomis vietomis, bus įrengiamos apsauginės tvorelės. Įrengiant taką, planuojama sutvarkyti esamas nuovažas, pakeisti kelio ženklus. Keliaujančiųjų patogumui keliose tako vietose suplanuota įrengti ir atokvėpio aikšteles. Darbus vykdo UAB „Parama“, projekto vertė – 1,4 mln. Eur su PVM.

Anot Kelių direkcijos vadovo Mariaus Švaikausko, artimiausiu metų planuojama pradėti dar du pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros plėtros projektus: Vilniaus rajone bus tiesiamas apie 2,3 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas, Vieviržėnų miestelyje – tvarkoma pėstiesiems ir dviračių, elektrinių paspirtukų vairuotojams skirta infrastruktūra.

Spalio mėn. Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė dvi rangos darbų sutartys dėl pėsčiųjų ir dviračių takų tiesimo. Pagal su UAB „Žilinkis ir Ko“ pasirašytą sutartį, iki  2024 m. rugsėjo mėn. planuojama įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką valstybinės reikšmės krašto kelio Vilnius–Polockas ruože nuo 14,6 iki 16,9 km. Sutarties vertė­ – 1,4 mln. Eur su PVM.

Pagal su UAB „Plungės lagūna“ sudarytą rangos darbų sutartį, bus tvarkoma pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūra valstybinės reikšmės rajoninio kelio Klaipėda–Veiviržėnai–Endriejavas ruože nuo 32 iki 32,6 km. Veiviržėnuose. Planuojama, kad miestelyje bus nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas, sutvarkyti šaligatviai. Atnaujinta infrastruktūra miestelio gyventojai ir svečiai galės naudotis jau kitų metų birželį. Sutarties vertė – kiek daugiau nei 800 tūkst. Eur. su PVM

Spalio viduryje Lietuvos automobilių kelių direkcija taip pat paskelbė apie pradedamus pėsčiųjų-dviračių tako tarp Kretingos ir Vydmantų gyvenvietės tiesimo darbus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video