Top Baneris

Pradėtas Tauro kalno tvarkymas: atvers erdves, ties naujus takus ir statys viaduką virš gatvės (9)

2021 gegužės 24 d.
tauro kalnas viadukas vilnius nacionaline koncertu sale vilnius
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių Vilniaus miesto žaliųjų erdvių – Tauro kalno teritorija – vasarą pasitinka su permainomis: čia pradėti tvarkybos darbai, kurie apims ir Liuteronų sodo, ir Nacionalinės koncertų salės aplinkos sutvarkymą.

Laukiant birželio mėnesį planuojamo Nacionalinės koncertų salės projektinių pasiūlymų pristatymo, ekspertizei parengtas artimiausios aplinkos – apie 8,6 ha ploto Tauro kalno parko teritorijos – tvarkymo techninis projektas. Praėjusią savaitę čia jau buvo sutvarkyti sausuoliai, pašalinti keli invazinių rūšių medžiai ir jų atžalos.

Tauro kalno parko teritoriją planuojama sutvarkyti taip, kad ji ne tik pabrėžtų naujai atsirasiančios koncertų salės architektūrinį charakterį, bet ir taptų patogia viešąja erdve susitikti ir pailsėti miestiečiams. Atsižvelgus į Visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos prie Vilniaus miesto savivaldybės administracijos rekomendacijas, atsisakyta projektiniuose pasiūlymuose pateikto plano šalinti 140 iš 1040 esamų (1019 iš jų – medžiai ir 21 – krūmas) parko želdinių, nors idėją tokiu būdu atverti vertingąją Naujamiesčio savybę – panoramas – palaikė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

tauro kalnas viadukas vilnius nacionaline koncertu sale vilnius

Ekspertizei pateikiamame techniniame Tauro kalno parko teritorijos tvarkymo projekte numatytas iš viso 24 medžių šalinimas. 4 iš jų – dviejų ekspertų komisijų pripažinti neperspektyviais, kitų šalinimai neišvengiami dėl architektūrinių ir inžinerinių sprendinių: pėsčiųjų tako ir viaduko įrengimo. 

Pėsčiųjų takų tinklas Tauro kalno parke bus plėtojamas gerinant susisiekimą įvairiomis trajektorijomis ir rūpinantis, kad jis būtų patogus visoms visuomenėms grupėms: žmonių su fizine negalia bei visų, judančių vežimėliais, riedučiais ar paspirtukais, poreikiams, taip pat tėvams, stumiantiems vaikų vežimėlius.

tauro kalnas viadukas vilnius nacionaline koncertu sale vilnius

Parko teritorijoje bus įrengiamas ir pėsčiųjų viadukas, sujungsiantis Tauro kalną su P. Cvirkos skveru. Viadukas virš judrios Tauro gatvės padės be kliūčių patekti iš Tauro kalno želdyno į želdyną, esantį kitoje gatvės pusėje ir taip sustiprins naują pėsčiųjų ryšį tarp Naujamiesčio ir Senamiesčio.

Tauro kalno parko teritorijos tvarkymo projekto ekspertizė turėtų trukti maždaug mėnesį, pagal jos metu pateiktas pastabas pakoreguotas projektas bus darkart paviešintas.

Liuteronų sode (Vilniaus evangelikų senųjų kapinių kompleksas) šiuo metu pradedami archeologiniai tyrimai, planuojama ir arboristinė senųjų parko medžių priežiūra. Pagal Liuteronų sodo tvarkybos projektą nebus šalinamas nė vienas medis.

Projekto „Tauro kalno parko ir Liuteronų sodų tvarkymas Pietinėje tikslinėje teritorijoje“ dalis (projekto valdytojas – Vilniaus vystymo kompanija) darbai finansuojami Europos regioninės plėtros fondo ir savivaldybės biudžeto lėšomis. Dalis Tauro kalno parko teritorijos tvarkymo projekto sprendinių yra glaudžiai susiję su Nacionalinės koncertų salės (Tautos namų) sprendiniais. Liuteronų sodo tvarkybos darbai turi būti baigti 2022 m., o Tauro kalno parko teritorijos tvarkymas – 2023 m.

tauro kalnas viadukas vilnius nacionaline koncertu sale vilnius architektura

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • DURNIŲ LAIVAS

  2021-05-26, 22:47  

  Portugalai apvaginėja Lietuvą,kiek bekiši pinigų į tą Wilno kaimą patvoryje,vistiek jis netaps normaliu miestu.Parazitai taško visai Lietuvai skirtus pinigus,svaigsta apie metro,stadioną už 350 milijonų eurų,tuo tarpu,kiekvieną mėnesį žmonės žūsta kelyje Prienai-Kaunas.Debilų valstybė su debiliška tvarka ir visiškas bardakas su nekontroliuojamomis statybomis laukose apie didžiuosius miestus.

 • Praeivis

  2021-05-26, 8:13  

  Užsakovai ir rengėjai toliau metodiškai pažeidžia Orhuso ir Kraštovaizdžio konvencijas. Šis reklaminis straipsnis nepateikia visuomenei reikalingos informacijos.

  Šiuo metu Taurakalnio parkas puikiai veikia su savo medžiais, krūmais ir takais. Kad Šimašiui niežulys viską Vilniuje keisti – tai neurozė ir būdas užsidirbti prastiems, labai prastiems „Vilniaus plano” projektuotojams.

Rekomenduojami video