Top Baneris

Pradedamos Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro naujo korpuso statybos

2023 vasario 23 d.
20230223 kapsule scaled
R. Lukoševičiaus/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Sostinėje, Vasaros gatvėje, ketvirtadienį pradedamos miesto psichikos sveikatos centro naujo korpuso statybos. Pagal 2022 metų gruodžio mėnesio pabaigoje pasirašytą statybos sutartį statybos bendrovė „Naresta“ pastatys modernų 4150 kv. m ploto ligoninės korpusą.

Vasario 23 dieną Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre oficialiai paskelbta naujo ligoninės korpuso statybų pradžia ir į būsimo pastato pamatus įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms.

„Džiaugiuosi ne tik tuo, kad Vilniuje atsiras moderniausia Lietuvoje psichiatrijos ligoninė, bet ir tuo, kad išmokome racionaliai, taupydami kaštus spręsti infrastruktūros problemas“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jo teigimu, naujojo korpuso statyba bus finansuojama ne tik iš savivaldybės ir įstaigos lėšų, bet ir iš parduoto nekilnojamojo turto. „Parduodami bus du ligoninės korpusai, kurių neįmanoma pritaikyti pažangiai medicinai dėl paminklosauginių reikalavimų. Tikiu, kad laimės visi – ir miestas, ir pastatai, kurie ras naują, tinkamesnę paskirtį ir bus toliau tinkamai naudojami“, – teigia R. Šimašius.

Parduodamas viešame el. aukcione NT bus apie 2,5 tūkst. kv. m ir su priskirtu apie 2 ha žemės sklypu. Kol kas pradinė NT pardavimo kaina nėra žinoma, o pats viešasis el. aukcionas planuojamas 2023 m. antroje metų pusėje/rudenį.

Planuojamo NT statybų kaina apie 12 mln. EUR, o trukmė apie 2 metai. Statybos bus finansuojamos iš 3 šaltinių – parduoto NT viešame el. aukcione lėšų, įstaigos lėšų bei Vilniaus miesto savivaldybės lėšų. Kadangi kol kas nežinoma parduodamo NT kaina, tai atitinkamai ir nėra galutinio finansavimo šaltinių detalizavimo konkrečiomis sumomis.

Kaip BNS nurodė savivaldybė, į naująjį Psichikos sveikatos centro korpusą persikels Ūmios psichiatrijos, Psichosocialinės reabilitacijos ir Gerontopsichiatrijos skyriai, jie iki šiol veikia dar praėjusio amžiaus pradžioje statytuose pastatuose, neatitinkančiuose šiuolaikinėms psichiatrijos ligoninėms keliamų reikalavimų, dėl to, pasak savivaldybės bei neleidžiančiuose taikyti daugelio pažangių gydymo metodų.

Pastate pacientams bus įrengtos 53 palatos. Taip pat planuojama, kad naujame korpuse atsiras miego sutrikimų diagnostikos ir gydymo laboratorija.

Savivaldybė tvirtina, kad įrengus naują korpusą ženkliai pagerės ir personalo darbo sąlygos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video