Top Baneris

Pradedamas tvarkyti sąvartynu tapęs sostinės geltonųjų kioskų turgus Šeškinėje

2023 liepos 19 d.
IMG 0333
Kastyčio Mačiūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pradėti geltonųjų paviljonų sostinės Šeškinės mikrorajone esančiame privačioje turgavietėje demontavimo darbai, trečiadienį pranešė Vilniaus savivaldybė.

Sklypą valdanti bendrovė „Rivona“, priklausanti „Norfos“ grupei, ateityje planuoja, kad šioje vietoje galėtų įsikurti multifunkcis prekybos ir gyvenamosios paskirties kompleksas.

„Norėjome šalia gyventojų daugiabučių namų kadaise veikusios turgavietės teritoriją išvalyti nuo nebenaudojamų paviljonų jau anksčiau. Tačiau praėjusią savaitę Vilniuje vykęs NATO viršūnių susitikimas, taip pat, kai kurie teisiniai niuansai, suplanuotus darbus šiek tiek pavėlino, bet teritorijos tvarkymas jau prasidėjo“, – pranešime sakė „Rivonos“ atstovas Darius Ryliškis.

Iki 2015-ųjų eksploatuotos turgavietės teritorijoje stovintys geltonieji kioskai savininkams grąžinti drauge su sklypu teismui nusprendus, kad vietoj turgavietės turi būti atkurtos nuosavybės teises į žemę. Naujieji sklypo savininkai pateikė notaro patvirtintą įsipareigojimą statinius nukelti, tačiau kioskai stovėjo iki šiol ir teritorija, pasak savivaldybės, virto pavojingu šiukšlynu.

Gegužę pasikeitus sklypo savininkui, jis įpareigotas imtis priemonių paviljonų priežiūrai organizuoti, suremontuoti, rekonstruoti arba nugriauti statinius.

„Vidury miesto atsiradęs netvarkomas ir akivaizdų pavojų aplinkai ir gyventojams kėlęs šiukšlynas pagaliau bus sutvarkytas, o iki šiol neprižiūrėta ir apleista viešoji erdvė prisidės prie Šeškinės rajono pokyčių. Sveikinu privataus verslo atstovus, kurie nusprendė savo lėšomis prisidėti sprendžiant šią opią problemą, o savivaldybė savo ruožtu glaudžiai bendradarbiavo su verslu ir įsiklausius į gyventojų pastabas ėmėsi veiksmų“,  – pranešime cituojamas Vilniaus meras Valdas Benkunskas. 

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video