Top Baneris

Pradeda veikti Regioninės architektūros tarybos

2017 lapkričio 17 d.
Architektūros įstatymas
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lapkričio 1-ąją įsigaliojus Architektūros įstatymui, darbą pradeda penkios Regioninės architektūros tarybos, kurių darbą organizuos Lietuvos architektų rūmai (LAR). Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio regioninės architektūros tarybos atliks architektūros kokybės vertintojo funkcijas architektūros, teritorijų planavimo, nekilnojamojo architektūrinio ir urbanistinio paveldo srityse, teiks išvadas, rekomendacijas ir pasiūlymus valstybės ir savivaldybių institucijoms, kitiems suinteresuotiems asmenims.

„Visuotinai pripažįstama, kad architektūros kokybė yra paremta konkrečios situacijos analize bei konkrečių naudotojų poreikių įgyvendinimu, todėl netikslinga ir net žalinga bandyti iš anksto ją apibrėžti detaliomis teisės normomis. Vis tik visuomenei svarbūs bendrieji reikalavimai (derėjimas prie kraštovaizdžio, urbanistinis integralumas, atitikimas statinio paskirčiai ir pan.) turi būti įgyvendinami. Šiuo tikslu ir yra steigiamos Regioninės architektūros tarybos, kurias sudarantys architektūros srities ekspertai, remdamiesi specialiosiomis žiniomis, vertins sprendinių atitiktį įstatymuose įtvirtintiems architektūros kokybės kriterijams“, – teigia Rūmų pirmininkė Daiva Bakšienė.

Rūmų taryba patvirtino Regioninių architektūros tarybų nuostatus ir pirminę sudėtį. Vieną regioninę tarybą sudarys ne mažiau kaip 13 narių: ne mažiau kaip 7 Rūmų nariai; po vieną narį architektą iš Aplinkos ministerijos ir Kultūros ministerijos, taip pat po vieną iš Lietuvos universitetų, vykdančių architektūros krypties studijų programas; po vieną narį iš Lietuvos architektų sąjungos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos.

Regioninių architektūros tarybų nuostatai skelbiami Teisės aktų registre.

Regioninių architektūros tarybų sudėtis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video