Top Baneris

Prabangos ir tvarumo simbiozė: „Kaldewei“ ištikimybė vonios kambariui

2023 gruodžio 18 d.
pds milieu kaldewei classic duo oval MST 08
„CLASSIC DUO oval“ vonia gali tapti erdvės akcentu. „Kaldewei“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pradėjusi veiklą iškart po Pirmojo pasaulinio karo 1918 metais, stokojant įvairių buities reikmenų ir rakandų, nedidelė šeimos įmonė „Kaldewei“ pradėjo gaminti tuo metu ypač paklausias prekes – metalinius emaliuotus puodus, keptuves, puodelius. Pokario laikotarpiu, su kasdien gerėjančiu gyvenimu, atsirado ir komforto poreikis, tai netruko pastebėti įmonės įkūrėjas. Netrukus jau buvo gaminami emaliuoti praustuvai, vonios. Šiuo metu Vokietijoje įsikūrusiai šeimos įmonei „Kaldewei“, gaminančiai sanitarinę įrangą namams ir viešbučiams, vadovauja jau ketvirtos kartos atstovas. Tai užtikrina verslo stabilumą ir garantuoja produkto kokybę, nes akivaizdu – šimtmetį gyvuojanti įmonė nenori prarasti klientų pasitikėjimo ir užsitarnauto vardo.

Ištikimybė tradicijoms – tik plieno gaminiai

Įmonė pradėjo verslą, kai plastikas dar nebuvo masiškai užvaldęs rinkos. Per daugiau nei 100 metų sukaupta patirtis įgalino tęsti emaliuotų plieno dirbinių gamybą, koncentruojantis tik į produktus vonios kambariams, nesiblaškant tarp mados vėjų ar trumpalaikių tendencijų. Tokia yra ir įmonės produkcija – ilgaamžė bei tvari, nes plienas yra lengvai perdirbama ir absoliučiai natūrali gamtinės prigimties medžiaga.

Įmonės produkcija stabiliai gaminama iš plieno ir dengiama unikaliu bei kokybišku, plieno gaminiams skirtu emaliu. Ją itin noriai perka žymūs viešbučiai, nes ji visiškai atitinka kokybės ir tvarumo (EPD deklaracijos, sertifikatai) reikalavimus, yra tvirta ir ilgaamžė. O juk žinia, kad vonios kambarys įrengiamas mažiausiai 15 metų, nes tai yra viena daugiausia išlaidų ir dėmesio detalėms reikalaujanti investicija interjere.

„Nors mūsų šalyje iki šiol populiaresni buvo plastiko, akrilo vonios gaminiai – vonios, dušo padėklai, tačiau jaunesnės kartos atstovai vis labiau domisi plieno gaminiais. Vyresnei kartai plieno gaminiai asocijavosi su ketaus voniomis, padengtomis nekokybišku emaliu, kuris ilgainiui prarasdavo išvaizdą. Ketaus gamyba buvo itin tarši, o gaminiai – labai sunkūs. Jie nė iš tolo neprilygsta Vokietijos gamintojo, deklaruojančio tvarumą ir aukščiausią kokybę, naujiesiems produktams“ – pastebi Julijus Neufeldas, „Franz Kaldewei GmbH“ atstovas Lietuvoje.

pds milieu kaldewei classic duo oval MST 04

Kompanija suderina išskirtinį dizainą su tvarumu ir išteklių tausojimu. „CLASSIC DUO oval“ vonia. „Kaldewei“ nuotr.

„Kaldewei“ tvarumo iniciatyvos

Vokietija garsėja kaip aukštų technologijų ir kartu intensyvių pramonės šakų šalis. Griežtėjant aplinkosauginiams reikalavimams ir visuomenės spaudimui gamintojai neišvengiamai turi ieškoti, kaip mažinanti taršą. Vokietijos koncernas „Thyssen Krupp“, vienas stambiausių plieno gamybos milžinų pasaulyje, prieš keletą metų perėjo prie gerokai mažiau taršios „BlueMint Steel“, išskiriančios 70 % mažiau CO2, gamybos technologijos. Būtent iš šio koncerno į „Kaldewei“ gamyklą tiekiami plieno lakštai presuojamiems, vonios kambariui skirtiems, gaminiams.

„Kaldewei“ dalyvauja daugelyje tvarumo iniciatyvų. Viena jų – MADASTER katalogo kūrimas. Šiame informaciniame kataloge supažindinama su tvariais statyboms, vidaus patalpų įrengimui ir apdailai skirtais produktais. Jame galima sužinoti kiekvieno gaminio istoriją – kada ir iš ko jis pagamintas.
Vokietijos aukščiausios kokybės produktų gamintojas yra ir pirmoji sanitarijos įrangos įmonė, pasirašiusi mokslu pagrįstą tikslinę iniciatyvą (SBTi – angl. Science Based Target Initiative) ir įsipareigojusi per ateinančius 9 metus drastiškai sumažinti savo CO2 emisiją.

Kita ne mažiau svarbi iniciatyva – kartu su WWF Germany (angl. World Wide Fund for Nature) – tarptautine organizacija, gyvuojančia 60 metų, besirūpinančia laukinės gamtos ir žmogaus darniu sugyvenimu, „Kaldewei“ inicijuoja plastiko šiukšlių surinkimą vandenynuose.

Prabangos ir tvarumo simbiozė vonios kambaryje

„Franz Kaldewei GmbH“ deklaruoja prabangos ir tvarumo simbiozę, suteikdami gaminiams naują prekinį ženklą – „Luxstainability®“. Prabangus reiškia prasmingą, patrauklų elegantiško gaminio dizainą, kuris dėl apgalvotos funkcijos džiugina vartotoją ilgą laiką. Tvarumas – tai kruopštus pasaulio išteklių naudojimas gamybos proceso metu ir ilgas gaminio eksploatavimo laikas, kol jis vėl pradės savo kelionę kaip žaliava ar vertinga medžiaga ir atgims iš naujo, nesumažėjus kokybei. Gamintojui tai reiškia sąmoningą perdirbamo dizaino ir aukštos kokybės medžiagų pasirinkimą. „Kaldewei“ vonios, dušo paviršiai ir praustuvai, pagaminti iš išskirtinio plieno emalio, yra be plastiko, itin patvarūs ir 100 procentų perdirbami pasibaigus ilgam gyvavimo ciklui. Įmonės komanda kol kas vienintelė pasaulyje sukūrė savo emalio formulę ir gamina jį Vokietijoje iš vietinių žaliavų – mineralų, geležies rūdos ir smėlio.

pds milieu kaldewei Superplan 1
pds milieu kaldewei Superplan 2

Visiškai perdirbami SUPERPLAN dušo padėklai. „Kaldewei“ nuotr.

Išskirtiniai nauji „Kaldewei“ produktai – tarptautinių dizaino apdovanojimų laureatai

Visi „Kaldewei“ pristatomi produktai yra verti išskirtinio dėmesio dėl aukščiau išvardytų priežasčių. Tačiau būtent „Luxstainability®“ koncepcija lėmė aukščiausius įvertinimus tarptautiniuose dizaino apdovanojimuose. Su šia „Kaldewei“ koncepcija, jungiančia išskirtinį dizainą su tvarumu ir išteklių tausojimu, 2022 m. žymus vokiečių kilmės dizaineris Stefanas Diezas sukūrė skulptūrišką vonią „Oyo Duo“, kuri harmoningai įsilieja į vonios kambarį ir atrodo beveik plūduriuojanti. „Oyo Duo“ jau gavo ne tik Vokietijos dizaino tarybos 2023 metų Vokietijos dizaino apdovanojimą, bet ir kitus nacionalinius ir tarptautinius dizaino apdovanojimus, įskaitant „iF Design Award“ ir „Red Dot“, kurie laikomi vienais svarbiausių apdovanojimų architektūros ir gaminių dizaino srityje visame pasaulyje. O „iF International Forum Design GmbH“, seniausia pasaulyje nepriklausoma dizaino institucija, vertindama „Oyo Duo“, trumpai išdėstė: „Nėra panašaus gaminio, pagaminto iš šios medžiagos.“

iF DesignAward 2023

Vienas labiausiai vartotojų dėmesį patraukusių ir profesionalų aukščiausių vertinimų sulaukęs produktas yra Japonijos porceliano gamybos įkvėptas šedevras – vonia dvigubomis sienelėmis OYO DUO, pagaminta iš visiškai perdirbamo plieno emalio ir pristatyta tarptautiniuose 2023 metų renginiuose. OYO DUO sužavėjo ne vieną žiuri savo ekologišku dizainu, bekompromisiniu patvarumu ir unikalia forma. „Kaldewei“ nuotr.

2022 metais prabangi vonia jau laimėjo tarptautinės „Archiproducts Design Awards“ (ADA) 40 žiuri narių dėmesį. Jungtinėje Karalystėje „Oyo Duo“ taip pat sugebėjo laimėti du apdovanojimus: „Mixology Awards“ ir „Ideal Home Bathroom Award“. „Mixology“ apdovanojimuose „OYO DUO“ laimėjo „Metų vonios kambario gaminio“ nominaciją, o „Ideal Home“ žurnalas „Kaldewei“ įmonę išrinko 2023 m. vonios kambario apdovanojimų tvarumo nugalėtoju.

Reaguodama į rinkos poreikius, kadangi ne visur galima montuoti dušo padėklus, „Kaldewei“ siūlo estetišką ir praktišką sprendimą – dušo latakus. Ypač tvariems vonios kambariams pritaikytas estetiškai patrauklus, paprastas naudoti „FlowLine ZERO-HEAT RECOVERY“ dušo latakas, sukurtas dizaino studijos „Studio Aisslinger“ – aukščiausios kokybės tvarumą skatinantis gaminys, galintis žymiai sumažinti energijos sąnaudas prausiantis duše. Dėl įvairių paviršių ir spalvų niuansų naujasis „Kaldewei“ dušo latakas atveria didesnes dušo erdvės dizaino galimybes ir laisvę formuojant bet kurio vonios kambario erdvę, o jo ilgis gali siekti net iki 1,5 m.

05 KALDEWEI FlowLine Zero

Reaguodama į rinkos poreikius, kadangi ne visur galima montuoti dušo padėklus, „Kaldewei“ siūlo estetišką ir praktišką sprendimą – dušo latakus. Naujieji dušo latakai „FlowLine ZERO“ ne tik taps ypatingais vonios kambario akcentais, bet ir jų valymas bei priežiūra bus lengvesni nei bet kada. Patentuotas naujojo „Kaldewei“ dušo latako „Click’n clean®“ atidarymo mechanizmas skirtas greitai ir higieniškai valyti sifoną – tai galima atlikti viena ranka. „Kaldewei“ nuotr.

01 KALDEWEI FlowLine Crystal

„FlowLine Crystal“ dušo latakas su stiklo paviršiumi – aukščiausios kokybės tvarumą skatinantis gaminys, galintis žymiai sumažinti energijos sąnaudas prausiantis duše. Prabanga ir tvarumas suderinami. „Kaldewei“ nuotr.

Galima rinktis iš penkių paviršių – įskaitant šlifuotą nerūdijantį plieną, šampano, metalo atspalvius, matinę baltą ir matinę juodą. „Kaldewei“ siūlo ir prabangų variantą „FlowLine Crystal“ su elegantišku stiklo paviršiumi išskirtiniams vonios kambariams.

Vaizdo įraše – atsakymai, kuo ypatingas „Kaldewei“ emaliu dengtas plienas.


Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video