Top Baneris

Pozityviausiai vilniečių vertinamas infrastruktūros projektas – Neries krantinės rekonstrukcija (1)

2023 gegužės 4 d.
Neries krantines rekonstrukcija
Ž. Gedvilos/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus vystymo kompanijos iniciatyva bendrovės „Rait“ atliktos apklausos duomenys atskleidė, kaip sostinės gyventojai vertina pastaraisiais metais Vilniuje įgyvendintus viešosios infrastruktūros projektus. Pozityviausiai vertinama Neries krantinės rekonstrukcija, nuo jos nežymiai atsilieka Lazdynų baseino projektas, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Neries krantinės rekonstrukciją labai teigiamai arba teigiamai vertina net 58 proc. apklaustųjų (labai teigiamai projektą vertina 20 proc. apklaustųjų, o teigiamai – 38 proc.). Dešinioji Neries krantinė, kurios rekonstrukcijos projektą vilniečiai vertina geriausiai, dar iki darbų pabaigos tapo gyventojų traukos objektu. Rekonstrukcijos metu krantinėje įrengti takai, terasos, šlaitai, modernus apšvietimas, lietaus nuotekos, mažosios architektūros sprendimai, suformuoti želdynai, pasodinta daugiau kaip 2000 medžių ir dar daugiau krūmų bei kitokių augalų, atnaujinta aktyvaus laisvalaikio zona, sukurtos vietos sezoninėms lauko kavinėms. Krantinėje taip pat įrengtas vienintelis toks Baltijos šalyse riedučių parkas bei profesionalios smėlio tinklinio aikštelės.

Neries krantinės rekonstrukcijos projektas buvo tobulinamas ne kartą, kad atitiktų miestiečių lūkesčius ir šiuolaikinio architektūrinio dizaino viziją.

Ne ką mažesnio vilniečių dėmesio sulaukė ir viešojoje erdvėje plačiai aptarinėtas Lazdynų baseino projektas. Jį labai teigiamai arba teigiamai vertina 49 proc. miesto gyventojų (labai teigiamai projektą vertina 17 proc. apklaustųjų, o teigiamai – 32 proc.). Vasario mėnesį atidarytame moderniausiame Baltijos šalyse tokio pobūdžio komplekse įrengti du tarptautinės vandens sporto asociacijos „World Aquatics“ reikalavimus atitinkantys baseinai – olimpinio standarto, 50 m ilgio plaukimo baseinas ir 25 m ilgio nardymo baseinas su specialia oro pagalve bei 10 m aukščio bokštu šuoliams į vandenį.

Dėmesys vilniečių nuomonei

Vilniaus vystymo kompanijos Finansų departamento direktorė Karolina Sakalauskaitė, laikinai einanti generalinės direktorės pareigas, priduria, kad į gyventojų pastabas, idėjas ir lūkesčius visuomet stengiamasi atsižvelgti bei drauge kurti visiems patogų, šiuolaikišką miestą.

Gyventojų poreikių išsiaiškinimo, miestiečių informavimo ir įtraukimo į miesto plėtros procesus svarbą patvirtina ir atliktos apklausos duomenys. Jie rodo, kad 4 iš 10 Vilniaus gyventojų svarbi galimybė dalyvauti vilniečių, rangovų ir projektuotojų susitikimuose, kurių metu galėtų išsakyti savo lūkesčius, pasidalyti idėjomis ir pastabomis. Be to, daugiau nei pusė (53 proc.) vilniečių pageidautų kas mėnesį gauti informaciją apie jų gyvenamajame rajone įgyvendinamus arba planuojamus įgyvendinti projektus, rašoma pranešime spaudai.

K. Sakalauskaitės teigimu, prieš imantis bet kurio viešosios infrastruktūros objekto statybų pirmiausiai atliekami tyrimai, gyventojų poreikių analizė. Visuomenė apie numatomus projektus informuojama dar idėjų generavimo stadijoje, taip pat skelbiant architektūrinius konkursus ir vertinant jų rezultatus. Vėliau organizuojami bendruomenių susirinkimai, kurių metu dar kartą gilinamasi į gyventojų lūkesčius, drauge ieškoma geriausių sprendimų.

„Šis bendradarbiavimo principas išties pasiteisina. Žmonės noriai dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse ir tampa mūsų partneriais bei savo miesto kūrėjais. Dirbti išvien su Vilniaus gyventojais mus įpareigoja mūsų organizacijos strategijoje įtvirtintos vertybės ir pažadas kurti miestą, kuriame būtų gera gyventi visiems žmonėms, atsižvelgiant į skirtingus jų poreikius“ – sako K. Sakalauskaitė.

Anot jos, Vilniaus vystymo kompanija visuomenę suvokia kaip svarbiausią suinteresuotą šalį, kurią sudaro mažesnės, skirtingus poreikius ir lūkesčius turinčios tikslinės grupės. Dažniausiai tai –  bendruomenės, kurias vienija gyvenamoji vieta mieste ar bendri jų narių siekiai ir požiūriai.

Minėtas tyrimas atliktas šių metų sausį. Jį atliko bendrovė „Rait“ Vilniaus vystymo kompanijos užsakymu. Tyrimo metu buvo apklausti 512 sostinės gyventojų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Augustas

    2023-05-04, 11:15  

    „Krantinėje taip pat įrengtas vienintelis toks Baltijos šalyse riedučių parkas…”

    Vien Lietuvoje dažnas mažesnis miestelis turi betoninį riedučių parką, ką jau kalbėt apie Rygą ar Taliną. Vilnius bene labiausiai Lietuvoje atsilieka su šios srities infrastruktūros plėtra.

Rekomenduojami video