Postmodernizmas yra beveik gerai. iš Rytų Europos į persijos įlanką, ir atgal

Postmodernizmas yra beveik gerai. iš Rytų Europos į persijos įlanką, ir atgal

postmodernizmas

Birželio 12 dieną, antradienį, „Architektūros [aktualijų] fondas“ kviečia į architektūros tyrėjo dr. Lukaszo Staneko paskaitą „Postmodernizmas yra beveik gerai. Iš Rytų Europos į Persijos įlanką, ir atgal.“

Paskutiniuoju Šaltojo karo dešimtmečiu spartėjęs architektūrinis mobilumas tarp Rytų Europos ir Artimųjų Rytų lėmė didesnę architektūros darbo, medžiagų, patirties, diskursų ir vaizdų apyvartą. Pranešime bus kalbama, kaip Bulgarijos ir Lenkijos architektų projektai paveikė tarptautinės architektūros kultūros pokyčius Rytų Europoje ir Persijos įlankos šalyse. Socialistinių šalių architektai reagavo į naftos pramonės paveiktą nusivylimą urbanizacija Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Kuveite, kurią įkūnijo su „tradiciniuׅ“ urbanizmu siejami įvaizdžiai, naudojimo būdai ir mobilumo modeliai. Juos sustiprino postmodernizmas, kaip nauja vyraujanti architektūrinio diskurso ir praktikos tendencija. Pranešime atskleidžiama, kaip šį perėjimą paskatino naujai kontekstualizuotos ekspertinės sistemos, pavyzdžiui, statybos technologijos arba kompiuterinio projektavimo įranga, bei specifinis portatyvinis socialistinių šalių ekspertų profilis.

Dr. Lukaszas Stanekas
Dr. Lukaszas Stanekas.

Dr. Lukaszas Stanekas baigė architektūros ir filosofijos studijas Krokuvoje, Veimare, Miunsteryje ir Ciuriche, bei gavo daktaro laipsnį Delfto technologijos universitete (2008). Be Delfto, Lukaszas Stanekas dėstė Berlage institute (2008), Harvardo universitete (2012) ir Federaliniame technologijų institute (ETH) Ciuriche. Pranešėjas Janas van Eyckas akademijos Mastrichte, „Institut d’Urbanisme“ Paryžiuje, Kanados architektūros centro (CCA) Monrealyje, ir Nacionalinės meno galerijos Vašingtone stipendininkas.

Pokalbis anglų kalba vyks 2018 m. birželio 12 d., antradienį, Nacionalinėje dailės galerijoje, Konstitucijos pr. 22 Vilniuje.

Pokalbio pradžia: 20.00 val. Renginys nemokamas.

Pokalbį pristato: Lenkijos institutas Vilniuje.

„Architektūros fondo“ inf.

Temos: Architektūros fondas, Postmodernistinė architektūra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai