Top Baneris

Polistireninio putplasčio blokeliai: statyba su daugybe privalumų

2017 rugsėjo 26 d.
„Thermo“ blokeliai
„Thermo“ blokeliai.
Pasidalykite straipsniu

Renkantis medžiagas namo statybai šiandien svarbūs keli kriterijai: galimybė dirbti sparčiai ir mažesnėmis sąnaudomis, patvarumas, ilgaamžiškumas, ekologiškumas. Visus šiuos kriterijus puikiai atitinka bendrovės „Šilputa“ gaminami blokeliai iš polistireninio putplasčio. „Thermo“ blokeliai – tai įvairių matmenų elementai, montuojami į vientisą konstrukciją ir suteikiantys galimybę pasiekti maksimalų efektyvumą per trumpiausią laiką.

„Thermo“ blokeliai yra gaminys, vienu metu atliekantis dvi funkcijas – klojinio betonui, o šiam sustingus tampa termoizoliaciniu sluoksniu išorės sienai. Kitaip blokeliai dar vadinami liktinių klojinių sistema.

Šie blokeliai lengvai eksploatuojami – jie tvirtinami vienas ant kito ir vėliau užpilami betonu, todėl nereikalingos papildomos medžiagos. „Thermo“ blokeliai gali būti naudojami statant ar šiltinant bet kokios paskirties pastatus, kurių aukštis ne daugiau nei 25 metrai. Todėl iš polistireninio putplasčio blokelių galima statyti įvairius gyvenamosios, gamybinės ar visuomeninės paskirties pastatus.

Nuo pastato aukščio priklauso, kokios rūšies blokelius rinktis – pagamintus iš EPS 150 ar EPS 150 NEO (neoporo) polistireninio putplasčio. „Šilputos“ gaminamų liktinių klojinių sistema – tai tarpusavyje susijungiančių detalių kompleksas, skirtas šiltų pastatų statybai. Naudojant šią sistemą, darbai tampa itin greiti ir nesudėtingi.

Blokeliai surenkami sausuoju būdu, dedant juos vieną ant kito kaip lego kaladėles, nenaudojant jokių klijų ar cemento. Taip surenkama visa siena, o tarpas tarp vidaus ir lauko sienų užpilamas betonu. Šitaip gaunama avientisa monolitinė konstrukcija. Naudojant stabilizuotą sieną, blokeliai sutvirtinami atramomis kas pusantro metro palei visą sienos ilgį. Dedant blokelius, išorėje turi likti storesnis polistireninio putplasčio sluoksnis.

Statant pastatus iš polistireninio putplasčio blokelių nereikalinga papildoma kėlimo įranga, kranas. Betonavimui užtenka betono siurblio. O darbų sparta tikrai didelė – 1 kv. metro sienai sumontuoti užtenka 15 minučių.

Unikalus šių „Thermo“ blokelių gamybos principas suteikia galimybę lengvai ir greitai statyti įvairius pastatus, kurių išorės sienos izoliacija atspari temperatūros svyravimams, vėjui, lietui, šalčiui, tiesioginiams saulės spinduliams.

Iš polistireninio putplasčio blokelių montuojamos ne tik išorės sienos, identiški blokeliai naudojami ir vidaus pertvaroms, pasirenkant atitinkamą vidinės ir išorinės sienelės termoizoliacinį sluoksnį. Blokeliai taip pat rinkami ir rūsio sienoms montuoti.

Papildomai armuoti liktinių klojinių sistemos nereikia, blokeliai parduodami su jau juose įpresuota armatūra. Papildomai armuojami tik visi pastato kampai ir sąramos. Atskirų blokelių sąramoms nereikia, tinkami tie patys, kurie naudojami sienoms statyti.

silputa_logoDidžiausi blokelių – liktinių klojinių sistemos privalumai tie, kad galima nemažai sutaupyti. Mažas elementų svoris leidžia statyti pastatus nenaudojant sunkiosios technikos, statybos sistema reikalauja daug mažiau darbo palyginti su bet kuria kita statybos technologija.

Sistema tinkama ne tik naujiems pastatams – ji patogi kai reikia pristatyti naujus aukštus ant jau esančių pastatų, taip modernizuojant pasenusį gyvenamąjį plotą.

Gaminių charakteristikos:

• didelių išmatavimų elementai: 1×0,3 m, 1×0,6 m;
• lengvai ir greitai sumontuojama apšiltintų sienos blokelių konstrukcija su vientisu betono branduoliu ir įlieta plienine armatūra;
• 1 kv. metro blokelių svoris (be betono) – 2,5 – 5,5 kilogramo, priklausomai nuo sienelių storio;
• maksimalus pastato aukštis – iki 25 metrų;
• sunkios detalės (pvz., spintelės ar pan.) tvirtinamos į ištisinį betono sluoksnį;
• spartus darbas – 1 kv. m sienos sumontuojamas per 15 minučių, nereikalingas kranas;
• iki 3 metrų aukščio sieną galima betonuoti nepertraukiamuoju būdu, nereikia betonuoti eilėmis, betonavimo įrankis – betono siurblys.

Kodėl verta rinktis blokelius

• puiki šilumos izoliacija žiemą;
• puikus šiluminis komfortas vasarą;
• konstrukcija – be šilumos tiltelių;
• nusprendus namą statytis patiems – tą galima padaryti be didesnių sunkumų;
• lengvai pasiekiama A++ energinio naudingumo klasė.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video