Top Baneris

Polipropileno fibra „Durus“ – tvaresnis plieno pakaitalas betone

2023 balandžio 4 d.
Produktas Durus EasyFinish
Produktas Durus EasyFinish
Pasidalykite straipsniu

Betono armavimui skirta polipropileno fibra „Durus“ sėkmingai keičia plieninę armatūrą ten, kur tą galima padaryti. Į betoną įmaišyta fibra pasiskirsto visame betono sluoksnyje ir suformuoja 3D armavimo tinklą. Tai patikima ir ilgaamžė medžiaga, kuriai neturi įtakos aplinkos veiksniai (druskos, šarmai, drėgmė, cheminės medžiagos). Tai kartu svarbus žingsnis tvaresnės statybos link, palengvinantis visus su armavimu susijusius procesus ir gerokai sumažinantis armavimui naudojimų metalų poreikį.

Tvaresnis sprendimas

Statybos sektoriaus tvarumui skiriamas didelis dėmesys, tad visi sprendimai, padedantys mažinti į aplinką išmetamo CO2 kiekį, yra sveikintini. „Polipropileno fibra „Durus“ turi patvirtiną poveikio aplinkai deklaraciją, tad mes galime apskaičiuoti, kiek naudojant šią fibrą į aplinką pateks mažiau CO2. Paprastai į aplinką išmetamas anglies dvideginio kiekis yra 60–90 proc. mažesnis nei naudojant tokį patį stiprumą užtikrinantį plieną“, – pasakoja bendrovės „PP Baltic“, Belgijos polipropileno fibros ir plaušo gamintojo ADFIL atstovo Baltijos šalyse, direktorius Andrius Karpauskas.

Platus panaudojimas

Polipropileno fibros panaudojimas yra gana platus: ji naudojama tiek gyvenamųjų namų grindų, tiek parkavimo aikštelių (įskaitant skirtų sunkiajai technikai) armavimui, o taip pat pamatų, įvairių gelžbetonio gaminių (sienų, perdangų ir pan.) armavimui. Polipropileno fibra taupo laiką ir pinigus: prieš betonavimo darbus nebereikia kloti armatūros tinklų, nes 30–55 mm ilgio fibros pluoštai į betoną įmaišomi jo gamybos metu, o norint gauti tą patį betono stiprumą, fibros dažnu atveju reikia apie 10 kartų mažiau nei metalo. A. Karpauskas sako, kad visa tai yra patvirtinama profesionaliais skaičiavimais.

Nors metalinė armatūra vis dar naudojama konstrukcijose, kurias veikia itin didelės apkrovos (pvz. liejant pamatus), bet „PP Baltic“ vadovas Andrius Karpauskas pažymi, kad dažnai pasirenkami tvaresni bei ekonomiškesni sprendimai, kai dalis plieninio tinklo keičiama polipropileno fibra. Taip ne tik sumažinamas metalinės armatūros kiekis armuojant – būtina įvertinti, kad metalinę armatūrą gali pažeisti korozija, tad betono stiprumas sumažės, o polipropileno fibra nėra veikiama aplinkos veiksnių, tad konstrukcija – patikimesnė.

Pagrindiniai produktai

„Lietuvos statybų sektorius dažniausiai naudoja dviejų rūšių pluoštus „Durus EasyFinish“ ir „Crackstop“. „Durus EasyFinish“ yra pagrindinis mūsų produktas – statybų rinkoje tai geriausiai betoną armuojanti polipropileno fibra. Mikropluoštai „Crackstop“ naudojami betono įtrūkimų prevencijai – apsaugai nuo mikroįtrūkimų betonui kietėjant. Šį polipropileno plaušų poveikį patvirtinto ir VGTU laboratorijoje atlikti bandymai. Praėjusių metų vasarą Belgijos betono tyrimų institute atlikti tyrimai parodė, kad ir „Durus EasyFinish“ suvaldo ilgalaikio kietėjimo metu atsirandantį betono pleišėjimą. Tai aktualu statant atramines sienas, kai betonas turi būti visiškai nepralaidus vandeniui. Todėl jei didelę apkrovą laikančiose konstrukcijose kartu su metaliniu tinklu naudojama polipropileno fibra, betonas tampa nelaidus vandeniui  ir kartu didėja jo armavimo stiprumas, betoninių elementų ilgaamžiškumas“, – sako A. Karpauskas.  

Vilniaus kogeneraacines jegaines irengimas kelio tiesimas Adfil construction fibres
Vilniaus kogeneracinės jėgainės įrengimas panaudojant betoną armuojančią polipropileno fibrą

Betono konstrukcijose „Durus EasyFinish“ fibrą galima efektyviai derinti su mikropluoštu „Crackstop“. Derinys užtikrina optimalų betono atsparumą atšiaurioje aplinkoje, kur didelę reikšmę turi tarnavimo laikas, betono struktūra.

„PP Baltic“ ne tik tiekia betoną armuojančią polipropileno fibrą, bet ir pateikia kvalifikuotų specialistų atliktus skaičiavimus, pagal betono klasę, sluoksnio storį parenka reikalingą armavimo kiekį.  

images

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video