Top Baneris

Pokyčiai miestuose – studentų rankose

2016 spalio 7 d.
Pasidalykite straipsniu

Pokyčiai miestuose prasideda nuo idėjų ir energijos. Vieni turi norų, kiti – galimybių, visų pirma, finansinių. Tokio – abipusiu kompromisu pagrįsto – bendradarbiavimo pavyzdžius rodo Anykščiai ir Kaunas.

Pavyzdžiui, Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje Anykščiuose atidaryta kūrybinių dirbtuvių „Anykščių miesto gyvenamųjų kvartalų poilsio baldų ir įrangos kūrybinės dirbtuvės“ projekto darbų ekspozicija.

Joje pateiktos Anykščių miesto Ramybės ir Pušyno mikrorajonų poilsio baldų ir įrangos koncepcijos. Ekspozicijos darbų autoriai – Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto ir Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto studentai. Apsilankiusieji parodoje taip pat galės susipažinti su Anykščių miestui sukurtu mažųjų architektūros formų dizaino projektu. Ekspozicija veiks iki spalio 31 d.

Spalio 18 dieną planuojamas susitikimas su visuomene, kurio metu bus pristatyti parengti projektai. Susitikime taip pat dalyvaus patys darbų autoriai ir jų kuratoriai (susitikimo laikas bus tikslinamas ir paskelbtas papildomai).

Ne per seniausiai VDA Kauno fakulteto studentai Kauno miesto savivaldybės užsakymu kūrė gatvės elementų kolekcijas, skirtas Kauno senamiesčiui. Savivaldybės atstovai jauniesiems dizaineriams visų pirma pristatė probleminis senamiesčio erdves, kuriose ketinama įrengti naujus suolus, šiukšliadėžes, gėlių ir dviračių stovus, šviestuvus, automobilių stovėjimo aikštelių atitvarus ir kitus gatvės elementus. Kauno savivaldybės atstovai patikino, kad jaunųjų dizainerių kūrybines idėjas neabejotinai pavyks praktiškai realizuoti senamiesčio erdvėse ir žadėjo atsakingų specialistų susitikimą.

Anykščių rajono savivaldybės ir VDA inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video