Po Klaipėdos RAT rekomendacijų – pokyčiai projektuose

Avatar 2018 balandžio 26 d.
Plazma projektas juodkranteje
Architektų biuro „Plazma“ projektas Juodkrantėje.

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (RAT) išnagrinėjo du projektinius pasiūlymus. Vienas iš jų – R. Mikulionio architektūros studijos „Plazma“ poilsio paskirties pastatų su gyvenamosiomis patalpomis statybos projektas Juodkrantėje – buvo teiktas svarstyti pakartotinai ir jo rezultatai maloniai nustebino RAT ekspertus.

Išvadoje pažymima, jog autoriai atsižvelgė į pirmojo svarstymo metu išsakytas ekspertų rekomendacijas. Jie atsisakė ankstesnės idėjos formuoti „pašto sodybą“ dviem lenktų formų statiniais – naujame pasiūlyme numatomi jaunimo nakvynės namai, išdėstyti trijuose, atskirai stovinčiuose stačiakampio plano pastatuose, formuojančiuose pusiau uždarą kiemą. Taryba vieningai pritarė pasiūlymui, teigdama, jog nauji sprendiniai sukuria aukštesnę architektūrinę kokybę, išlaiko tradicinės architektūros formas, sietinas su menamu Kurių nerijos pašto stočių įvaizdžiu. Modernios formų interpretacijos ir atskiri elementai sudaro subalansuotą visumą.

„Džiaugiamės, kad tiek projekto autoriai, tiek užsakovas sutinka, jog yra pasiektas žymiai geresnis, lyginant su ankščiau pateiktu pasiūlymu, rezultatas. Toks ir yra mūsų darbo šioje taryboje tikslas – kelti architektūros kokybę, atlikti prevenciją, diskutuoti anksčiausiose planavimo stadijose“, –  teigia Klaipėdos RAT pirmininkas Edmundas Andrijauskas.

Antrasis, RAT nagrinėtas projektas –  architektų K. Mikšio, G. Tulauskienės ir A. Mačionio ties plentu iš Nidos į Kaliningrado sritį kuriamas kompleksinis aptarnavimo centras, susidedantis iš motelio, automobilių aptarnavimo centro bei plovyklos. Ekspertai pritarė, jog pasiūlytų funkcijų jungimas į vieną kompleksą ties tranzitiniu keliu yra priimtinas, tačiau konstatavo, jog projektiniai pasiūlymai neatitinka Įstatyme numatytų architektūros kriterijų. Urbanistinio integralumo požiūriu, įvertinus tai, kad sklypas yra prie Nidos – Smiltynės plento greta valstybinės sienos ir atsižvelgus į Neringos miško vertingumą, eskpertų manymu, čia atsirandantis kompleksas turi būti aukštos architektūros kokybės.

RAT rekomendavo iš esmės peržiūrėti projektinį pasiūlymą, o siekiant lengviau surasti priimtiniausią sprendimą – organizuoti architektūrinės idėjos konkursą.

Komentarai