Top Baneris

Klaipėda imsis tvarkyti ąžuolo giraite išsiskiriantį parką

2016 gruodžio 12 d.
Klaipėdos savivaldybės vizual.
Klaipėdos savivaldybės vizual.

Klaipėdoje visuomenei pristatytos ir „palaimintos“ pirminės Kauno gatvės gyvenamajame kvartale esančio parko sutvarkymo vizijos. Savivaldybė skelbia, jog pradedamas rengti šios viešosios erdvės atnaujinimo techninis projektas. Parkas įsikūręs teritorijoje tarp Kauno, Paryžiaus Komunos gatvių, Šilutės plento bei Taikos prospekto. Parko centre esanti ąžuolų giraitė laikoma viena pagrindinių kvartalo vertybių. Ši vieta, nors ir ganėtinai apleista, bet mėgstama gyventojų, tačiau ateityje ji taps dar patrauklesnė. Išsaugant pagrindinius parko privalumus bus sukurta kokybiška erdvė poilsiui ir aktyviam laisvalaikiui.

Projekto akcentu taptų „Ąžuolyno žiedas“ – pagrindinis parko takas, sujungiantis mikrorajono gyvenamuosius kvartalus, parko funkcines zonas, traukos objektus, tokius, kaip Rumpiškės dvaras, gimnazijos stadionas, prekybos centras, Vaidilos aikštė. Takas būtų „papildomas“ stotelėmis – unikalaus charakterio poilsio zonomis. Takas yra planuojamas pakankamai platus – 6 metrų – tam, kad juo tuo pačiu metu patogiai naudotis galėtų ir vaikščiojantys pėstute, ir riedučiais ar dviračiais važinėjantys gyventojai. Parką turėtų puošti gėlynai, o prie jų galėtų būti įrengiami suoleliai ar šachmatų stalai. Parke gyventojai rastų ir žaidimų bei sporto zonų, o pagrindiniame take galėtų būti nurodytas viso tako ir atskirų atkarpų ilgis – taip jis būtų patrauklesnis bėgioti mėgstantiems gyventojams. Viena iš aktyviųjų zonų būtų skirta šunų vedžiojimo aikštelei įrengti.

Parko zona prie tvenkinio būtų atiduota renginiams ir poilsiui. Manoma, kad teritorija prie vandens ir Rumpiškės dvaro prieigos taps pagrindine gyventojų susibūrimo vieta, vasaromis čia bus malonu pailsėti ir prigulus ant pievos. Tvenkinį siūloma apželdinti sukuriant natūralios gamtos atmosferą, prie vandens būtų įrengta paplūdimio zona bei zona terasoms, pavėsinėms ir lauko kavinei su tualetu.

Klaipėdos savivaldybės vizual.

Parko dalis, tankiai apaugusi medžiais, yra tikroji ąžuolų giraitė, kurioje siūloma įrengti tarp ąžuolų vingiuojantį medinį pažintinį taką, o prie jo pastatyti informacinių stendų, pristatančių giraitės augmenijos įvairovę, vietos istoriją, taip pat stendų, siūlančių pratimus ir užduotis gyventojams, kaip miške atsipalaiduoti ir pajausti gamtą.

Funkcines zonas sujungtų pagrindinis takas-žiedas bei kiti pėsčiųjų takai. Takų tinklas būtų kuriamas rekonstruojant esamus ir tiesiant naujus takus. Prie takų bus projektuojamas apšvietimas, parenkamos modernaus dizaino šviestuvų atramos.

Medžiai bus išsaugoti, šalinti ketinama tik menkaverčius, sergančius ar per tankiai suaugusius medžius bei krūmus.

Projektavimo ir projekto vykdymo sutarties vertė – 47 tūkst. eurų. Techniniam projektui parengti skirti 9 mėnesiai. Iš karto po to planuojamas rangos darbų pirkimas. Darbus parke ketinama pradėti 2018 metų pavasarį ir užbaigti iki 2019 metų rugsėjo mėnesio. Numatomas biudžetas rangos darbams ir paslaugoms – 1,45 mln. eurų. Projektą rengia architektų biuro „Pupa-strateginė urbanistika“ komanda.

Klaipėdos savivaldybės vizual.

Komentarai