Visuomenei pirmą kartą pristatytas Kauno Rotušės aikštės atnaujinimo projektas. „SOMA Architects“ kūrėjų darbas arhitektūrinį konkursą laimėjo dar 2013 metais, tačiau po to nugulė į savivaldybės stalčius iki šių metų rudens.
„Kauno Rotušės aikštė yra seniausia senamiesčio dalis. Nagrinėjant Kauno Rotušės aikštės raidą, matoma, kad ji savo formos iš principo nekeitė, išliko stačiakampio plano, keitėsi tik pastatai aplink ją. Jos paviršius ilgą laiką nebuvo grįstas, buvo smėlis, vėliau klojamos medinės lentos ir skiedros palei fasadus, kad sustiprinti paviršių įvažiuojantiems vežimams. Taigi aikštė išgyveno jos lankytojų evoliuciją nuo pėsčiųjų visuomenės, iki vežimų tempiamų arkliais, iki arklių tramvajaus ir automobilių“, – teigiama „SOMA Architects“ projekto pristatyme.
Aikštę vienijantis elementas – skirtingų atspalvių granito grindinio plokštėmis bei esamais tašytais akmenimis.
„Pagrindinis projekto tikslas – aikštės „išvalymas“, perorganizavimas ir perplanavimas skiriant prioritetą pėstiesiems ir dviratininkams, atsisakant tranzitinio automobilių eismo. Idėjos moto: „atkurta sena naujai“. Vystant aikštės idėją žvelgiama į praeitį, kai Rotušės aikštėje nebuvo tranzitinio eismo ir aikštės ribas nustatė tik perimetru stovintys pastatai.
Atsižvelgiant į tai, kad aikštės ribos iš esmės nepakito per istorinius laikotarpius ir pradinė aikštė nebuvo ribojama gatvėmis, siekiama atkurti tą „neribotą“ aikštę, gražinamas „turgaus aikštės“ įvaizdis – aikštė nuo fasado iki fasado. Siekiama kurti vientisą aikštės erdvę, neužprogramuojant specifinio fiksuoto erdvės panaudojimo fiziniais barjerais, verčiau leidžiant pačiai aikštei transformuotis pagal poreikį.
Aikštės ribų išplėtimas leistų sukurti tinkamesnį jos erdvių funkcinį panaudojimą. Šiuo metu aikštė yra per daug apkrauta bei juntamas monumentalumo ir reprezentatyvumo trūkumas. Galvojant apie sprendinius, kreipiamas dėmesys į eksploatacijos patogumą, erdvių pritaikymą įvairių poreikių žmonėms. Todėl aikštės danga, horizontalusis fasadas, vaidina svarbų vaidmenį projekte. Rotušė išlieka pagrindiniu akcentu, ją stengiamasi dar labiau pabrėžti vizualiai, kadangi tai yra svarbus Kauno miesto simbolis“, – pridedama rekonstrukcijos projekto apraše.
Kauno Rotušės aikštės projekto autoriai – M. Raišutis, arch. L. Bareikytė-Dumčiuvienė, P. Dumčius, D. Žvirblis, projekto kultūros paveldo dalies architektė – V. Skėrienė.
Rotušės aikštės kapitalinio remonto projektiniai siūlymai visuomenei bus pristatyti lapkričio 23 d. 17 val. „ZOOM“ platformoje.
2 komentarai. Leave new
.Bus eilinė moderni miesto aikštė,be savo autentiškumo auros ,senamiesčio dvasios .O juk tai seniausia miesto aikštė ,su akmenų grindiniu ,kurią reikėtų saugoti .Labai gaila dėl tokių priimtų sprendimų .
Manau per modernu. Tokioje vietoje turi būti išlaikytas brukas ir būdingos apvalios gatvių demarkacijos formos. Kitos dangos geriausiai būtų tradicinės, tradicinių dydžių. Vizualizacijos atrodo kaip dar vienas Akropolio aukštas. Pikselizuoti dangą tiktų Šilainiuose, ne senamiestyje.