Top Baneris

Po ilgo atidėliojimo palaimintos požeminės aikštelės Kauno centre statybos

2017 vasario 23 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

500 vietų automobilių stovėjimo aikštelės greta šiuo metu rekonstruojamo vadinamojo „Pramprojekto“ pastato Kauno centre projektas popieriuje dėliotas ne vienerius metus. Kauno savivaldybė pranešė, kad šis, dešimtimis milijonų vertintas, projektas netrukus bus įgyvendintas be savivaldybės biudžeto lėšų.

Ankstesnės Kauno valdžios skaičiavimais, požeminės aikštelės projektavimo ir statybos darbams Vienybės aikštėje reikėtų atseikėti apie 20 mln. eurų. Dėl reikalingos sumos projektas ilgam nugulė į stalčių.

Kauno miesto savivaldybė kartu su „Pramprojekto“ pastatą įsigijusiais verslininkais susitarė, jog šie imsis naujojo objekto statybų. Verslas įrengs požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, o Kauno savivaldybė atnaujins Vienybės aikštės dangą. Dabartinė automobilių stovėjimo aikštelė priešais BLC verslo centrą irgi „pasislėps“ po žeme, taigi, atsivers didesnė aikštės erdvė.

Kitą savaitę vyksiančiame posėdyje Kauno miesto taryba tvirtins būsimą sutartį. Pagal ją verslas savo lėšomis įrengs 500 vietų. Tiesa, miestiečių reikmėms bus skirta tik 10 proc. vietų. Požeminę aikštelę po Vienybės aikšte įrengę statytojai ją eksploatuos 25 metus, o po to perleis miesto žiniai.

K. Donelaičio g. 60 esantį vadinamąjį „Pramprojekto“ pastatą įsigijo koncernui SBA priklausanti įmonė. Verslininkai pradeda jo rekonstrukciją ir čia planuoja įrengti apie 14 tūkst. kvadratinių metrų ploto A klasės biurų kompleksą. Jiems patiems kaip tik ir aktualu rasti galimybę pasiūlyti stovėjimo vietų savo nuomininkams.

Siekiant išvengti „invazijos“ į Kaunui ir visai Lietuvai reikšmingą Vienybės aikštę, transporto stovėjimo vietas nuspręsta įrengti po žeme.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video