Top Baneris

Po ąžuolo nukirtimo sklype Vilniuje „Do architects“ inicijuoja sutarties nutraukimą su vystytojais (atnaujinta)

2023 gegužės 22 d.
6468c50ee9ffd20230520lbal38742
L. Balandžio/BNS nuotr.

„Do architects“ inicijuoja sutarties nutraukimą su nekilnojamojo turto vystytoju UAB „Rinktinės NT“, pastariesiems šeštadienį nupjovus ąžuolą vystomame sklype Ceikinių–Rinktinės gatvių sankryžoje.

„Do architects“ vadovė ir įmonės bendraįkūrėja Sabina Grincevičiūtė teigia, kad sekmadienį vakare projekto vystytojui UAB „Rinktinės NT“ buvo išsiųstas raštas, inicijuojantis sutarties nutraukimą. 

UAB „Rinktinės NT“ priklausančiame sklype Vilniuje projekto architektai kūrė architektūrinę ir urbanistinę viziją, paremtą dviem kvartalo centre ir sklypo šone augančiais ąžuolais.

Prie šio administracinės ir viešbučio paskirties pastatų Ceikinių g. 2 kvartalo „Do Architects“ dirba nuo 2016 metų. 2020 ir 2021 metais projektas buvo pristatytas Lietuvos Architektų Rūmų tarybai (RAT), gauta rekomenduojančio pobūdžio teigiama išvada. 2021 metais spalio mėnesį įvyko pirmasis projekto viešinimas, kuriame buvo pristatyta aplink ąžuolą kuriama projekto idėja, projektas papildytas pagal Vilniaus miesto savivaldybės gautas pastabas ir 2022 metų birželio mėnesį buvo viešinimas antrą kartą. Po pastarojo viešinimo buvo atlikta arboristinė medžio šaknų revizija ir tyrimas, pagal jų rekomendacijas pakoreguoti projekto sprendiniai tolimesniam Projektinių pasiūlymų derinimui, rašoma studijos pranešime spaudai.

„Visada dirbame su užsakovais komandiškai, atkakliai ir nuoširdžiai tol, kol randamas visas puses įkvepiantis rezultatas. Prie šio sklypo dirbome septynerius metus, per tą laiką buvome nagrinėję įvairiausius sklypo užstatymų variantus. Penktadienį, dieną prieš medžio nukirtimą, išsiuntėme užsakovo tvirtinimui atnaujintus brėžinius su išsaugotu centriniu ąžuolu, kaip pagrindine projekto ašimi, pagal arboristo šaknų tyrimą ir jo rekomendacijas, todėl vystytojų sprendimas mums netikėtas, esame šokiruoti. Labai gaila ąžuolo, gaila ir paties projekto, į jį sudėtos kūrybinės energijos, bet nematome tolesnių galimybių dirbti kartu“, – sako „Do Architects“ bendraįkūrėja, architektė Gilma Teodora Gylytė.

Kaip „Facebooko“ paskyroje rašo Vilniaus m. savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, „Rinktinės NT“ atstovai prieš savaitę bandė įtikinti savivaldybę sutikti su siūlymais keisti projektą. M. Pakalnio teigimu, savivaldybė laikėsi ankstesnės pozicijos išlaikyti ąžuolą kraštovaizdyje. Apie tai penktadienį įmonė buvo informuota raštiškai.

„Rinktinės NT“ per Nyderlanduose registruotą „ELL Real Estate Holding“ priklauso Estijos „Kapitel“. Įmonė veikia Baltijos šalyse nuo 1997 m.

LNTPA stabdo „Kapitel“ narystę asociacijoje

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA), griežtai laikydamasi savo garbės kodekso reglamento nuostatų ir reaguodama į vertingo bei žaliuojančio ąžuolo nupjovimą Vilniaus miesto centre, stabdo bendrovės „Kapitel“ narystę asociacijoje.

„LNTPA atsiriboja nuo minėtosios bendrovės veiksmų ir stabdo jos narystę asociacijoje. Jokios aplinkybės nepateisina tokio žingsnio. Pritariame ir palaikome tiek aplinkos ministro, tiek Vilniaus miesto mero išsakytą pasipiktinimą ir kritiką dėl šio ciniško poelgio. Toks neatsakingas ir savavališkas NT plėtotojo sprendimas daro didžiulę žalą miesto valdžios, visuomenės ir verslo bendrystei, kuriant miesto gerovę kartu“, – teigia Mindaugas Statulevičius, LNTPA prezidentas.

LNTPA kartu su Vilniaus miesto meru šią savaitę inicijuoja bendrą susitikimą, kuriame aptars susiklosčiusią situaciją ir dėlios sprendimus bei žingsnius, kaip tobulinti esamą tvarką, kad ateityje nebeturėtume tokių neatsakingų atvejų.

LNTPA ragina tiek savo narius, tiek ir kitus NT sektoriuje veikiančius verslus išlikti atsakingais, argumentuotais ir visuomeniškais priimant sprendimus, kurie yra svarbūs miestui ir visai visuomenei.

Komentarai