Top Baneris

„Plungės lagūna“ uostamiesčio jubiliejui Danės pakrantėje įrengė modernų parką

2022 spalio 10 d.
1Dan skrantin irskveras1600 scaled
Pasidalykite straipsniu

Nuo viešųjų erdvių iki sąvartynų įrengimo. Tokie yra įmonės „Plungės lagūna“ pastarojo meto projektai, trys iš kurių įgyvendinti arba baiginėjami pajūryje – Klaipėdoje ir Šventojoje.

Pavasarį UAB „Plungės lagūna“ baigė vieną iš svarbiausių pastarojo meto savo projektų. Pustrečių metų įmonė rekonstravo Klaipėdos Danės krantines – įrengė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą skverą su fontanais.

„Šiais, jubiliejiniais Klaipėdai, metais atverta dar viena iš esmės atnaujinta viešoji erdvė – šiuolaikiškas miesto parkas. Ši vieta tapo gražesnė, jaukesnė, pritaikyta įvairių amžiaus grupių atstovų poilsiui“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės, kuri buvo projekto užsakovas, administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Ekstremalams – adrenalinas, statybininkams – iššūkis

Įmonė „Plungės lagūna“ įrengė vieną iš pačių gražiausių vietų ne tik Klaipėdos centre, bet ir visame uostamiestyje. Beveik 35 tūkst. kv. m plote sutvarkyta 414 m ilgio krantinė nuo Biržos tilto iki buvusio TEO pastato, performuotos aikštės prieigų teritorijos, įrengtos dvi – medinė ir akmeninė – terasos. Aktyvaus poilsio mėgėjai gavo specialiai jiems įrengtą 900 kv. m ploto parką, kuriame buriasi ekstremalaus dviračių sporto entuziastai, riedutininkai. Šių ypač populiarėjančių erdvių įrengimas yra imlus laiko ir darbo, nes kalneliai, posūkiai, kuriuose „adrenaliną gaudo“ dviratininkai ir riedutininkai, liejami tiesiog iš asfalto.

Skvere įrengta ir treniruoklių bei vaikų žaidimų aikštelė. Ramiam klaipėdiečių poilsiui suformuotos stilizuotos kalvos, kurios tuo pat metu saugo ir nuo aplinkinio triukšmo. Palei centrinį taką įrengta laiko juosta, kurioje įprasminti svarbiausi Klaipėdos miesto įvykiai, įvykę per pastarąjį šimtmetį. Krantinėje įrengti terasiniai laiptai, kuriais galima nusileisti prie pat vandens.

Technines patalpas įrengė žemiau upės dugno

Vienas įspūdingiausių objektų – skvero centre įrengtas 120 kv. m „šokantis“ muzikinis fontanas su projekcinėmis vaizdų instaliacijomis. Fontanas, kurį sudaro 329 purkštukai ir 110 LED RGB kintamų spalvų šviestuvų, nustatytu laiku įsijungia automatiškai ir veikia apie pusvalandį.

„Klaipėdiečiams ir miesto svečiams šis fontanas įspūdingas dėl reginio, o mums – ir dėl sudėtingų darbų. Fontano technines patalpas betonavome ir įrengėme gylyje, kuris buvo pustrečio metro žemiau Danės upės dugno“, – pasakoja generalinio rangovo UAB „Plungės lagūna“ vadovas Darius Bieliauskas. Statybininkams reikėjo sutvirtinti nestabilų gruntą ir įrengti patikimą hidroizoliaciją techninėms įspūdingo fontano patalpoms.

Įlaidas krantinėms plukdė pontonais

Upės gylis prie krantinės siekia apie 4,5 metro. Kad būtų galima atlikti darbus, teko pasitelkti plaukiojančią platformą. Prie tvarkomos krantinės buvo atplukdytas specialus įlaidų, kuriomis tvirtinamos krantinės, kalimo įrenginys su dviem pontonais, plukdančiais šias įlaidas. Įlaidas plukdyti rangovai galėjo tik nakties metu, kuomet pakeliami tiltai. Vieną jų, kad galima būtų saugiai pakelti, teko ir paremontuoti.

Įgyvendindami projektą, rangovai įrengė inžinerinius tinklus: drenažo, ryšių, elektros. Skvere įrengtas apšvietimas bei vaizdo kameros, mažoji architektūra.

Krantinėje ir skvere buvo paklota 18 tūkst. kv. m kietos dangos takų, 8,5 tūkst. kv. m išklota granitine danga, apželdintas virš 13 tūkst. kv. m plotas. Vietoj pašalintų senų 16 parko medžių buvo pasodinta 56 naujų, pasodinta daugiau nei pusės kilometro ilgio gyvatvorė, beveik 100 krūmų ir 100 kv. m gėlynų.

Objekte rangovai užtruko ilgiau, negu buvo suplanuota: dėl pandemijos sutriko tiekimo grandinės, o situaciją dar labiau apsunkino užtvertas Sueco kanalas, laivui užplaukus ant seklumos. Kanalu iš Rytų Azijos į Klaipėdą buvo gabenamos medžiagos ir reikalinga įranga.

Bendra projekto vertė – 11,5 mln. eurų. Projektas finansuotas uostamiesčio savivaldybės biudžeto ir Europos Sąjungos lėšomis.

Šventosios uoste įrengiama infrastruktūra žvejams

Šventosios jūrų uosto statyba – projektas, įtrauktas į Vyriausybės planus. Jo atstatymo laukia ir kurorto gyventojai, ir svečiai. Projektas svarbus turistams, buriavimo sporto entuziastams ir priekrantės žvejams.

„Plungės lagūna“ įgyvendina 3,4 mln. eurų vertės antrąjį Šventosios uosto statybos darbų etapą – įrengia žvejams būtiną infrastruktūrą: tvarko ir ilgina krantinę, įrengia slipą, padedantį žvejams lengviau nuleisti į vandenį savo valtis, bei gervę, kuri padeda iškrauti laimikį, žvejybos įrangą, valtis. Įmonė taip pat pastatė angarą žvejų valtims, žvejybos įrangai bei laimikiui laikyti ir įrengė lauko inžinerinius tinklus: lauko vandentiekį ir buitinių bei lietaus nuotekų tinklus, elektros ir lauko ryšių tinklus.

Projekto metu rekonstruojama į Šventosios uostą vedanti Prieplaukos gatvė, įrengta labai laukta 50 vietų automobilių stovėjimo aikštelė žvejų automobiliams ir priekaboms. Įgyvendinus šį Šventosios jūrų uosto statybos etapą, bus ne tik įrengta visa žvejams reikalinga infrastruktūra, bet ir sutvarkyta bei apželdinta uosto teritorija. Darbų užsakovas – Palangos savivaldybė.

Dar viena darbų sritis – atliekų ir nuotekų sistemos

Klaipėdoje įmonė nuo kovo vykdo dar vieną projektą išskirtiniame objekte. Tai nuotekų valyklos bei nuotekų tinklų rekonstravimo ir statybos darbai Jūrų muziejuje.

Beveik 8 tūkst. kv. m plote rekonstruojama nuotekų valykla, požeminė filtracijos aikštelė, įrengiami inžineriniai tinklai. Rekonstravus pagalbinį pastatą, jame bus įrengti buitinių ir gamybinių nuotekų valymo įrenginiai. Darbų Jūrų muziejuje vertė – beveik 2 mln. eurų.

Rugpjūtį UAB „Plungės lagūna“ Jėrubaičių kaime (Plungės rajonas) užbaigė Telšių regiono nepavojingų atliekų sąvartyno 8-tos sekcijos statybos darbus, kurie truko 10 mėnesių. Įmonė įrengė 6 tūkst. kv. m atliekų kaupimo aikštelę-sąvartyną, kur numatyta saugoti 50 tūkst. t ir daugiau atliekų bei susijusią infrastruktūrą.

„Mūsų įmonės paslaugų portfelyje – įvairaus profilio statybos ir atnaujinimo darbai. UAB „Plungės lagūna“ atlieka bendruosius ir specialiuosius statybos darbus, tiesia kelius ir gatves, stato ir montuoja buitinių nuotekų valymo įrenginius, vykdo šilumos tinklų rekonstrukcijos ir statybos darbus, tvarko viešąsias erdves, kultūros ir istorijos paveldo objektus, tvarko ir stato buitinių atliekų sąvartynus“, – vardija įmonės „Plungės lagūna“, sukaupusios 30-ties metų patirtį, vadovas Darius Bieliauskas. 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video