Top Baneris

Plieninės dangos – patikimos ir ilgaamžės

2016 gegužės 13 d.
ruukki.com nuotr.
ruukki.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Bažnyčių, didesnių dvarų ar ūkinių pastatų stogams nuo seno naudota vario, žalvario, taip pat cinkuota skarda liudija, jog ši medžiaga buvo ypač vertinama ir prieinama toli gražu ne kiekvienam. Šimtmečius menanti tradicija, tik jau naudojant gerokai patobulintas medžiagas, išlieka populiari ir šiandien. Ypač tai į akis krinta Lietuvos miestų ir miestelių senamiesčiuose, kitose reprezentacinėse, lankytinose šalies vietose. Ši danga puikiai dera ne tik dvarams, pilims, bažnyčioms, bet ir moderniosios architektūros objektams.

Lietuvoje plieninės stogo dangos tapo neatsiejamos nuo kompanijos „Ruukki“ vardo. Ilgametė šios srities lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione visiškai kontroliuoja visą plieninės stogo dangos gamybos procesą. Įmonė turi savo metalo liejyklas Suomijoje ir Švedijoje, gamybai naudoja pažangiausius profiliavimo įrengimus, todėl gali pasiūlyti išskirtinę kokybę ir produkcijos asortimentą.

Lengva montuoti ir prižiūrėti

Plieno dangos statytojų vertinamos dėl gausybės privalumų. Vienas jų – tvirtų, lengvų ir lengvai apdorojamų plieno lakštų montavimas nereikalauja ypatingų stogdengių įgūdžių ar įrankių, tad stogo dengimo darbai atliekami itin sparčiai. Kiekvieno lakšto ilgis apskaičiuojamas ir gamykloje nupjaunamas pagal konkrečios stogo vietos, kur jis bus tvirtinamas, ilgį. Dengiant stogą plienine danga nereikia nei specialaus vientiso pakloto, nei tvirtesnių medinių gegnių – grebėstų konstrukcijos. Renovuojant stogą, dažniausiai esamos konstrukcijos keisti irgi neprireikia – pakanka tik įvertinti, ar išlaikyta stogo plokštumų geometrija, apžiūrėti ir pakeisti pažeistas medines dalis. Be to, „Ruukki“ plieninės stogo dangos beveik nereikalauja priežiūros – jos nepelija, nekerpėja ir nesamanoja. Ant jų ilgai neužsilaiko sniegas, smulkios medžių šakelės, spygliai.

Formų ir raštų įvairovė

Nuo stogo konstrukcijos nuolydžio priklauso profilių rašto pasirinkimo galimybės. Čerpių imitacijos profiliai, pavyzdžiui, „Monterrey FEB Forma“, „Finnera“, „Adamante“ ar naujoji „Armorium“, tinka visiems stogams, kurie turi ne mažesnį nei 14 laipsnių nuolydį. Stogams, turintiems mažesnį nuolydžio kampą, galima rinktis trapecinius T20 ar T45 profilius (nuo 9 laipsnių), o jei stogo nuolydis minimalus (nuo 7 laipsnių) – pirmenybę reikėtų teikti tik itin san dariems, falciniams profiliams „Classic“. Maksimalus plieninės stogo dangos nuolydžio kampas yra neribojamas, trapeciniai T20 profiliai naudojami ir kaip sienų danga.

Garantija – ir estetiniam vaizdui

plienine danga ruukki 3Kokybiškų plieninių lakštų spalva, estetinis vaizdas pa sižymi ir ilgaamžiškumu. Plieno lakštų ilgaamžiškumui didžiausią įtaką daro viršutinis sluoksnis – polimerinis padengimas. Pavyzdžiui, „Ruukki 30“ kokybės klasės dangoms suteikiama 30 metų techninių ir 10 metų estetinių ypatybių garantija, o aukščiausios, t. y. „Ruukki 50 Plus“, kokybės klasės dangoms – net 50 metų techninių ir 20 metų estetinių ypatybių garantija.

Plieninių stogo dangų spalvų pasirinkimas labai platus, tačiau populiaresnės yra natūralios, prie kraštovaizdžio labiau derančios spalvos.

Baimės – nepagrįstos

Gamintojams dar neretai tenka susidurti su nepagrįstais mitais. Antai baiminamasi, kad įsigijus plieninę stogo dangą bus girdimas lietaus barbenimas. Specialistai vieningai sutaria, kad jei stogas ar palėpės perdengimas bus tinkamai apšiltintas, triukšmo namo viduje nesigirdės. Dažniausiai šiltinimui naudojamas bent 20–25 centimetrų mineralinės ar stiklo vatos sluoksnis, kuris puikiai izoliuoja ir garsą.

Žmonės neretai mano, kad metalinis stogas vasarą greitai įkaista, tačiau tai irgi tik mitas, jei stogas yra apšiltintas ir jei tarp šilumos izoliacijos ir stogo dangos yra tvarkingai įrengti ventiliacijai skirti oro tarpai. Ventiliuojamą oro tarpą būtina įrengti visada, kad ir kokia danga būtų dengiamas stogas. Kuo stogo danga labiau įkaista, tuo oras greičiau kyla į viršų ir pasišalina į lauką. Tad įkaitęs oras neužsilaiko, šilumai nėra jokios galimybės įveikti storą šiltinimo sluoksnį ir patekti į pastato vidų.

Suskaičiuoti reikia viską

Renkantis bet kurią stogo dangą nereikėtų atsižvelgti vien į dangos kvadratinio metro kainą. Pirmiausia vertėtų sudaryti išsamią visų medžiagų ir darbų sąmatą. Suskaičiuoti reikia viską: pradedant medinei konstrukcijai reikalingų medžiagų ir darbų kaina, stogo dangos ir jos dengimo darbų kaina, labai svarbu įvertinti ir tai, kiek atsieis įvairūs priedai. Viską susumavus lengva įsitikinti, kad stogo dangos lakštų kaina sudaro gana nedidelę dalį stogo sąmatoje, bet galutinė gera stogo išvaizda, ilgaamžiškumas ir garantijos pasirinkus kokybiškesnę dangą skiriasi akivaizdžiai.

Gera žinia asbesto šalinimo programos dalyviams

ruukki_220x80Kaimo gyventojai šiais metais vis dar turi galimybę pasikeisti seną, sveikatai pavojingą asbestinę stogo dangą nauja, pasinaudodami Europos Sąjungos parama. Visos „Ruukki“ siūlomos stogo dangos ir papildomos stogo medžiagos (stogo skardos lankstiniai, lietaus nuvedimo sistemos, sniego užtvaros, stogo plėvelės) yra įtrauktos į programos taisyklėse išvardytų tinkamų finansuoti išlaidų sąrašą. Todėl kiekvienas, suspėjęs pasinaudoti šia programa, gautų 50 procentų dydžio kompensaciją šioms medžiagoms įsigyti.

Skandinavų kompanija „Ruukki“ visuomet aktyviai remia sveiką gyvenimo būdą ir saugą propaguojančias iniciatyvas, tad visiems, kurie dalyvauja Asbesto keitimo programoje 2016 metais, siūlo papildomą 20 procentų nuolaidą. Nesunku apskaičiuoti, kad bendras sutaupymas stogo medžiagoms siektų net iki 60 procentų.

Daugiau informacijos, atsakymus į klausimus apie asbestinių stogų keitimo programą ir daugybę kitų patarimų rasite internete www.ruukkistogas.lt, paskambinę tel. (8 5) 232 2315 ar apsilankę pas artimiausią „Ruukki“ partnerį.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video