Top Baneris

Plieninė stogo danga: ekspertų patarimai, kad stogas tarnautų dešimtmečius

2023 spalio 31 d.
budmat blachodachowka modulowa como standard render 2 20210413 scaled
„Budmat“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Norint įsirengti ilgaamžį stogą, jo dangai turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Gyvenant Lietuvoje, kur netrūksta kritulių, žiemą vyrauja atšiaurūs orai, o vasarą gali pasitaikyti didelių karščių, būtina pasirinkti dangą, kuri nebijo temperatūros pokyčių ir ekstremalių oro sąlygų. Plienas yra būtent tokia medžiaga: tvirta, estetiška, atspari mechaniniams pažeidimams, nebijo vėjo, drėgmės. 

Ilgamečiai stogo dangų ekspertai – „Budmat“ komanda – atsako, ką būtina žinoti apie skirtingas plienines dangas ir jų montavimą.

Kodėl verta rinktis plieninę dangą?

Šio tipo dangos yra geras pasirinkimas dėl kelių priežasčių. 

  • Universalumas: plieno svoris yra nedidelis, todėl tokia danga gali būti montuojama ant skirtingos konstrukcijos ir nuolydžio stogų, nereikalauja brangaus karkaso. 
  • Ekonomiškumas: tai geras variantas taupantiems. Plieninė danga nereikalauja brangaus karkaso, ji dengiama greitai ir nesudėtingai (įmanoma tai padaryti net savarankiškai).
  • Nesudėtinga priežiūra: plieninės dangos eksploatacija ir priežiūra nereikalauja daug Jūsų laiko ir išlaidų: stogą tereikia 1–2 kartus per metus nuvalyti, pašalinti susikaupusius lapus, šakeles ir kitas nuokritas.
  • Ilgaamžiškumas: tinkamai sumontuota, iš aukštos kokybės plieno pagaminta danga tarnauja keliasdešimt metų ir dar ilgiau.
venecja d matt 9005 205
„Budmat“ nuotr.

Patarimai, norintiems įsirengti ilgaamžį plieninį stogą

1. Įvertinkite skirtingus produktus.

Planuodami atnaujinti esamą stogą ar įrengti naują, neskubėkite: palyginkite šiuo metu rinkoje populiariausias plienines dangas ir pasirinkite Jums tinkamiausią. „Budmat“ asortimente siūlomos kelios skirtingos plieninės dangos kiekvieno skoniui ir biudžetui.

Siūloma klasikinė danga, kuriai būdingas subtilus, lengvai prie bet kokios architektūros priderinamas dizainas, nesudėtingas montavimas ir inovatyvi „click“ klasikinė sistema: dėl jos stogo lakštai montuojami greičiau ir paprasčiau. 

Ieškantiems ypač ekonomiškos dangos, verta atkreipti dėmesį į trapecinę skardą: jos dizainas minimalistinis, danga tinka ne tik stogui, bet ir fasadams, tvoroms, pasižymi geru vandens nuolydžiu.

Ieškantiems elegantiškos išvaizdos, tačiau atsparaus ir praktiško stogo, tikrai patiks plieninės čerpės arba modulinė danga.

budmat blachodachowka modulowa como mikrofala render 1 20210413
„Budmat“ nuotr.

2. Investuokite į aukštos kokybės plieninę dangą.

Perkant dangą svarbus ne tik plienas, bet ir dangos apdirbimo būdas bei kokios apsauginės medžiagos naudotos gamybos metu. Gerą reputaciją turintys dangų gamintojai nuolat tobulina gamybos technologijas, kad galėtų užtikrinti kuo geresnį stogo dangų ilgaamžiškumą, atsparumą.

Būtent tokia yra „Budmat“ plieninė stogo danga. Ji padengta cinko sluoksniu, pasižymi antikondensacinėmis, antibakterinėmis savybėmis. Tinkamai sumontavus tokią dangą, ji gerai izoliuoja šaltį, karštį, apsaugo nuo vėjo ir išorės triukšmo.

3. Montuodami stogą venkite kelių dažnų klaidų

Net pasirinkus aukščiausios kokybės dangą, gali tekti nusivilti. Dažna to priežastis – aplaidžiai, netinkamai atliktas plieninio stogo montavimas. Dažniausiai pasitaikančios klaidos:

  • Pasirenkamas per plonas stogo plėvelės/izoliacinės medžiagos sluoksnis;
  • Montuojant dangą netyčia pažeidžiamas jos paviršius, todėl atsiranda pralaidumas drėgmei, šaltam orui;
  • Stogo sistema (specifiniai mazgai, apskardinimas ties kaminu, stogo ir fasado sandūromis ir kt.) netinkamai užsandarinama;
  • Naudojamos nekokybiškos ar netinkamos sandarinimo medžiagos.

Plieninės ar bet kokios kitos dangos įrengimas yra atsakinga užduotis. Nuo jos priklauso būsto šiluma, jaukumas ir Jūsų komfortas. Todėl, jeigu neturite patirties įrengiant stogo dangą, šį darbą patikėkite profesionalams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video