Top Baneris

Plėtojamą „Piliamiesčio“ kvartalą papildė daugiabutis „Nemunas“ (2)

2024 vasario 8 d.
Piliamiestis Nemunas iema
„YIT Lietuva“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„YIT Lietuva“ Kaune baigė naują daugiabutį – „Nemuno“ namą. Jis iškilo „Piliamiesčio“ vidiniame „Upių“ kvartale. „Nemuno“ daugiabutis iškilo viename iš trijų vidinių „Piliamiesčio“ kvartalų. Iš viso šiame vidiniame kvartale numatyti keturi namai, kurie bus pavadinti „Neries“, „Nemunėlio“, „Nevėžio“ ir „Nemuno“ vardais.

Pastarasis, pirmasis pastatytas „Upių“ namų teritorijos daugiabutis, baigtas šių metų pradžioje. A++ energinio naudingumo klasės 6 aukštų name esantys 35 butai ne tik kokybiškai suplanuoti, bet ir erdvūs – jų plotas siekia nuo 47 iki 152 kv. m. Gyventojų automobiliams įrengta požeminė ir šalia pastato esanti stovėjimo aikštelės, suteikta galimybė įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles, rašoma įmonės pranešime spaudai. 

Piliamiestis Nemunas
„YIT Lietuva“ nuotr.

Architekto Algirdo Kaušpėdo vadovaujamos studijos „JP architektūra“ projektuotas „Nemuno“ namas išsiskiria architektūriniais sprendimais. Jo ir visų „Upių“ vidinio kvartalo daugiabučių fasadai ir stogai dengiami dviejų spalvų dekoratyviomis keraminėmis čerpėmis. Architektų vizija buvo juodąsias čerpes derinti su šalia esamais pastatais, o raudonąsias – su Kauno pilimi. Taip siekta pastatyti daugiabučius, kurie būtų tarpininkai tarp jau esamų kvartalo namų ir Kauno senamiesčio.

Daugiabučio langai ir balkonų durys – mediniai, laminuoti, su dviejų kamerų selektyvinio stiklo paketais. Langų išorinė dalis kaustyta aliuminio profiliais, butų grindys – šildomos. Būstuose įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema su atskirais vėdinimo įrenginiais.

Šalia kvartalo įgyvendinti apželdinimo sprendimai, suprojektuoti jaukūs apželdinti kiemai, vaikų aikštelės, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, kuriais patogiai galima pasiekti Šilainius, Lampėdžių karjerą ar net Kulautuvą. 

Piliamiestis Nemunas Pilis Tiltas 1
„YIT Lietuva“ nuotr.

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Tavo architektas

    2024-02-13, 16:17  

    Nuotrauką reikėjo padaryti nuo senamiesčio pusės, iš kurios ir matytųsi visa „grožybė”. Kad paskaidė medžiagų fasade, šlaitai neblogai. Bendras kvartalo įspūdis: prie kranto šiek tiek architektūros, o kas vidaus kvartale – eiliniai daugiabučiai.

  • spets

    2024-02-12, 15:03  

    Mano manymu, tūris per kresnas ( geriau aukštesnis, bet grakštesnis) , galėjo nužemėti link upės, tie balti erkeriai labai rėžia akį… Raudonų čerpių apdaila galėjo būti upės pusėje, juodų- kranto pusėje, tada tūris optiškai atrodytų grakštesnis.

Rekomenduojami video