Top Baneris

Plėsis Operos ir baleto teatras – naujas priestatas iki 2028 m.

2021 vasario 21 d.
Operos ir baleto teatro fontanas
S.Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) iki 2028-ųjų planuoja pasistatyti naują priestatą su salėmis repeticijoms, baleto trupei.

Kaip BNS sakė teatro vadovas Jonas Sakalauskas, teatras jau bent keturis dešimtmečius puoselėja idėją rekonstruoti dabartinį pastatą ir statyti priestatą gretimos automobilių stovėjimo aikštelės vietoje. 

„Teatras netelpa esamose patalpose, nes tai buvo statyta 300 žmonių kolektyvui. Mūsų dabar – 620. Buvo daug įvairiausių projektų, kol galiausiai buvo nuspręsta statyti priestatą ant parkingo nuo Žemės ūkio ministerijos. Jame atsirastų kamerinė salė, papildomos repeticinės patalpos, komercinių patalpų, kad pastatas galėtų būti patrauklesnis miestiečiams, turėtų papildomų viešųjų erdvių ant stogo“, – kalbėjo J. Sakalauskas.

Vis dėlto pastarųjų metų planai įstrigo su Vilniaus savivaldybe neišsprendus klausimo dėl naujos požeminės aikštelės statybos – savivaldybei atsisakius šių planų, nuspręsta atidėti ir priestato projektą.

„Dabar pasirinkta kita strategija. Nutarta nestatyti požeminio parkingo, bus tiesiog statomas priestatas. Yra patvirtintas investicinis projektas, ruošiami tolimesni veiksmai. Bendra apimtis yra iki 20 mln. investicijos iki 2028 metų“, – sakė J. Sakalauskas.

Anot jo, viena sutartis su Viešųjų investicijų plėtros agentūra jau sudaryta, pagal ją numatyta už 2 mln. eurų atnaujinti esamą pastatą.

Priestatas, pasak jo, galėtų būti 3-5 tūkst. kv. metrų ploto, ne didesnis nei keturių aukštų, jame būtų įrengta kamerinė salė repeticijoms su orkestru, įrengiant visą scenografiją, kurią vėliau būtų galima lengvai transportuoti į didžiąją salę.

operos ir baleto teatro fontanas 1

Kai nevyktų repeticijos, teatro vadovo teigimu, ji galėtų būti naudojama kameriniams spektakliams ar kitų teatrų, nepriklausomų trupių pasirodymams.

„Bus ir papildoma baletinė salė, kitos papildomos patalpos, o pirmajame aukšte planuojame komercines ar edukacines erdves, turbūt, pasiūlys architektai, kaip tai galima išplėtoti. Manome, kad sutvarkius prieigas, pritraukus komercinės veiklos, pritaikius galimybę žmonėms patekti ant stogo, ta erdvė ir mūsų teatras sulauktų žmonių antplūdžio ne tik spektaklių metu“, – svarstė J. Sakalauskas.

Anot LNOBT vadovo, šiuo metu atliekama priestato galimybių studija, patį architektūrinį konkursą turėtų organizuoti Lietuvos architektų sąjunga. 

J. Sakalauskas pabrėžia, kad ši vieta yra itin jautri, tad būtų siekiama, jog priestatas neužgožtų tiek dabartinio LNOBT pastato, tiek ir aplinkinių statinių.

„Aš manau, kad iki 2022 metų pabaigos turėsime mintį, kaip mes galėsime daryti tą architektūrinę idėją – tada bus galima pasakyti aiškiau, kaip ir per kiek laiko mes viską padarysime“, – tvirtino teatro direktorius. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video