Top Baneris

Planuojamas bendras „Green Genius“ ir „Polenergia“ vėjo parkas Baltijos jūroje

2022 kovo 22 d.
shaun dakin nY RHD44e o unsplash
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

 Atsinaujinančiosios energetikos bendrovė „Green Genius“ ir didžiausia privati Lenkijos energetikos bendrovė „Polenergia“ ketina kurti bendrą įmonę vėjo parko Baltijos jūroje statyboms. 

„Green Genius“ pranešė su „Polenergia“ pasirašiusi investavimo sutartį bei kartu sieks laimėti Lietuvos skelbiamą konkursą įrengti vėjo jėgainių parką Baltijos jūroje.

Bendrovė bus įsteigta gavus konkurenciją prižiūrinčių institucijų pritarimą.

„Siekdami apčiuopiamų energetinės nepriklausomybės ir tvarumo pokyčių regione, turime veikti greičiau ir sumaniau. Ši  stipri partnerystė leis pasiūlyti Lietuvai ir Baltijos jūros regionui reikalingų energetikos rinkos sprendimų“, – pranešime sakė  „Green Genius“ vadovas Ruslanas Sklepovičius.

„Matome poreikį parodyti pasauliui, kad stiprinti šio Europos regiono ekonomiką yra būtinybė. Taip norime pabrėžti strateginę bendradarbiavimo tarp šalių svarbą ir įrodyti, kad vėjo energija yra ne alternatyvi, o tradicinė energija, kuri prisidės prie energetinės nepriklausomybės“, – sakė „Polenergia“ prezidentas Michalas Michalskis.

Pasak pranešimo, „Polenergia“ turi investavimo patirties Vidurio Europoje, o tarptautinei grupei „Modus Group“ priklausanti „Green Genius“, veikianti aštuoniuose Europos šalyse, gerai išmano ir Lietuvos reglamentus. 

Šiuo metu „Polenergia“ kartu su Norvegijos naftos ir dujų kompanija „Equinor“ Lenkijos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje stato tris vėjo parkus. Įmonė nuo 2009 metų Lenkijos teritorijoje įrengė jau 9 vėjo parkus. Bendrovė Lenkijoje taip pat įgyvendina saulės projektus.

Energetikos ministerija pirmąjį vėjo parko Baltijos jūroje aukcioną numato surengti 2023-iaisiais, o laimėtoją atrinkti 2024 metų pradžioje. Planuojama, kad vėjo parkas pradės veikti apie 2030-uosius, jo galia sieks 700 megavatų (MW). 

Būsimu vėjo parko Baltijos jūroje aukcionu taip pat domisi Danijos atsinaujinančios energetikos kompanija „Orsted“, Lietuvos „Ignitis grupė“ ir „Achemos grupė“, Vokietijos RWE kompanija „RWE Renewables“ bei Lenkijos „Orlen“ ir jo valdoma „Orlen Lietuva“.  

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video