Top Baneris

Planuojama atnaujinti kelią Vievis–Aukštadvaris

2024 sausio 12 d.
6478725a4e26420230601tbil123440
Asociatyvinė T. Biliūno/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbė viešąjį pirkimą valstybinės reikšmės kelio Vievis–Aukštadvaris kapitalinio remonto darbams atlikti. Numatytas atnaujinti kelio atkarpos ilgis – daugiau nei 7 km. Planuojama, kad po sėkmingai įvykusių viešųjų pirkimų, kelio remonto darbus bus galima pradėti jau šį pavasarį, rašoma pranešime spaudai.

Atliekant kelio Vievis–Aukštadvaris kapitalinio remonto darbus suplanuota sutvarkyti, rekonstruoti ar naujai įrengti kelio nuovažas, sutvarkyti sankryžas, įrengti autobusų sustojimo aikšteles su peronais, apšvietimą, lietaus vandens nuvedimą, melioracijos tinklus, sutvarkyti šlaitus, esančius pylimuose.

„Šio projekto įgyvendinimas yra reikšmingas ne tik aplinkinių rajonų gyventojams, bet ir bendrai gerinant šalies kelių infrastruktūrą. Suplanuota remontuoti kelio dalis yra ne tik prastos būklės, tačiau ir neatitinka šios kategorijos keliams keliamų reikalavimų. Sutvarkius kelio ruožą ne tik pagerinsime susisiekimą, jį padarysime patogesniu, bet, svarbiausia, padidinsime eismo saugumą“, – pabrėžia Lietuvos automobilių kelių direkcijos Projektų grupės valdymo vadovas Gediminas Katinas.

Suplanuoto atnaujinti kelio Vievis–Aukštadvaris ruožas prasideda nuo 3,3 km ir tęsiasi iki 10,6 km. Ši valstybinės reikšmės kelio atkarpa yra itin prastos būklės, esamas kelio dangos plotis neatitinka krašto keliams keliamų reikalavimų, kelio danga yra nusidėvėjusi ir pažeista, kelio kelkraščiai – deformuoti. Po kapitalinio remonto kelio dangos plotis bus padidintas bei atitiks visus krašto kelių standartus, eismo dalyvių kelionės šiuo keliu taps saugesnės, patogesnės bei greitesnės.    

Kelių direkcija pažymi, kad šiuo metu kelyje Vievis–Aukštadvaris vykdomi ruožo nuo 1,8 iki 3,4 km rekonstravimo darbai, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių takus, taip pat – vyksta ruožo nuo 10,6 km iki 17,7 km  rangos darbų pirkimas. Sėkmingai įgyvendinus šiuos procesus, visas kelias Vievis–Aukštadvaris, kurio ilgis beveik 16 km, bus suremontuotas.

Primenama, kad dar 2021 m. pabaigoje buvo pradėtas ir Vievio transporto mazgo (dviejų lygų sankryžos), kuriame susikerta magistralinis kelias Vilnius–Kaunas–Klaipėda bei kelias Vievis–Aukštadvaris, projekto įgyvendinimas.

Jo metu, vadinamasis Paparčių viadukas buvo nugriautas, o vietoje jo iškilo naujas statinys, rekonstruoti į jį vedantys jungiamieji keliai, įrengta reikalinga infrastruktūra pėstiesiems ir dviratininkams, įrengtos triukšmo slopinimo užtvaros, apšvietimas, sankryžos rekonstruotos į žiedines. Eismas naujuoju viaduku buvo paleistas praėjusių metų pavasarį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video