Top Baneris

Planetariumą Vilniuje gali pakeisti STEAM centras

2019 vasario 11 d.
STEAM centras
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės centre svarstoma steigti STEAM centrą, kuris populiarintų mokslą, ugdytų jaunuosius tyrėjus ir skatintų inovacijas, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Rekonstruotose VU Planetariumo patalpose 2021 m. galėtų pradėti veikti 8 laboratorijos, kuriose moksleivių lauktų eksperimentai, tyrimai, inovacijos, o mokytojų – modernios ugdymo technologijos. Galutinis sprendimas po svarstymų turėtų būti netrukus priimtas tarybos posėdyje.

Miesto taryba svarsto jungtinės veiklos su Vilniaus universitetu partnerystės sutartį. Bendra projekto vertė – 3,9 mln. Eur: po 300 tūkst. eurų finansuotų universitetas ir savivaldybė, likusi dalis lėšų – iš ES fondų.

„Tikiu, kad kartu su stipriu partneriu galime įkurti išskirtinį Lietuvoje ir regione mokiniams skirtą mokslo centrą, kuris taps nauja populiaria erdve jaunimo formaliam ir neformaliam ugdymuisi, kur jie galės eksperimentuoti, įdarbinti fantaziją, smalsumą, atrasti kryptis tolimesniam mokymuisi“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Projekto vizual.

Projekto vizual.

STEAM (angl. science, technology, engineering, arts, maths) – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir menų – atviros prieigos centrai mokiniams. Vilniaus STEAM centre vyks formalus 1–4 gimnazinių klasių moksleivių ugdymas, moksliniai tyrimai, be to, centre bus daug popamokinės veiklos: būreliai, stovyklos, pasiruošimas egzaminams, bus galima pasikonsultuoti karjeros klausimais, vyks mokslo populiarinimo renginiai, olimpiados. Per metus planuojama tokia neformalia veikla čia galės užsiimti apie 5000 moksleivių.

Mokytojai taip pat čia galės konsultuotis ir tobulintis. Planuojama, kad per metus mokslo centre tobulinsis apie 1 440 mokytojų. Į užsiėmus būtų galima pakviesti apie 9 tūkst. moksleivių, kurie centre apsilankytų po 2 kartus per metus.

Moderniam gyvenimui prikeltame istoriniame Planetariumo pastate veiktų 6 standartizuotos laboratorijos – Gyvybės mokslų, Chemijos, Fizikos ir astrofizikos, Inžinerijos, Mobiliųjų technologijų ir robotikos, Vizualaus programavimo. Be to, dvi specializuotos – šviesos technologijų ir skaitmeninės gamybos laboratorijos.

STEAM centrui pasirinkta ideali vieta: tarp būsimo mokslo centro, Nacionalinės dailės galerijos bei šiuo metu rekonstruojamo Energetikos ir technikos muziejaus atstumas – tik 600 metrų. Šioje vietovėje susitelkusi mokslo ir meno bendruomenė, rengiamos kilnojamos ekspozicijos, vyksta edukaciniai renginiai, yra tinkama infrastruktūra, geras architektūrinis kontekstas, puikus susisiekimas tiek viešuoju transportu, tiek miesto dviračiais, jau yra parkavimo infrastruktūra, pasivaikščiojimams skirti takai ir šiuo metu atnaujinamos laisvalaikio zonos Neries krantinėje.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video