Top Baneris

Pirmojo Alytaus dvylikaaukščio gyventojai pasirinko efektyvią renovaciją

2016 liepos 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Alytaus Vilties gatvėje 38 numeriu pažymėtas daugiabutis į istoriją patenka ne pirmą kartą. Tai – pirmasis Alytuje, dar 1974 metais pastatytas, dvylikaaukštis gyvenamasis namas. Renovuotas jis taip pat pirmasis iš visų dvylikaaukščių. Išskirtinis faktas ir tai, kad termoizoliaciniai sprendimai pasirinkti buvo vadovaujantis ne mažiausios kainos, bet efektyvumo kriterijumi.

Visa tai pažymint buvo surengta socialinė iniciatyva „Taupau sumaniai – gyvenu saugiai ir šiltai“. Akcijos metu pristatyta, kokie sprendiniai pasirinkti renovuojant šį daugiabutį namą, gyventojams dar kartą priminta daugiabučių namų atnaujinimą planuoti atsakingai.

Vilties gatvėje esančiam daugiabučiui apšiltinti pasirinkta ventiliuojamoji sistema naudojant kompanijos „Rockwool“ akmens vatą. Tai – ne tik efektyvi apšiltinimo medžiaga, bet ir patikimas sprendimas užtikrinti priešgaisrinę saugą.

Priešgaisrinę saugą užtikrins ir kiekviename namo aukšte įrengtos specialios spintos su čiaupais, žarnomis, skirtomis naudoti gaisro atveju.

Renovuojant pastatą įdiegta ir kitų inovatyvių priemonių, pavyzdžiui, šilumos siurbliai „oras – vanduo“. Ši priemonė jau dabar leidžia gyventojams džiaugtis sumažėjusiais kaštais karštam vandeniui, taip sumažėjo ir vadinamojo gyvatuko mokestis.

Vilties g. 38 namo gyventojai džiaugiasi, kad renovacija yra naudinga, o daugiabučio namo atnaujinimas įvyko be nesklandumų. „Viskas vyko tikrai sklandžiai, tikimės, kad tinkamai pasirinkti apšiltinimo sprendimai atneš daug naudos, šildymo kaštai mažėja jau dabar“, – pasakojo daugiabučio namo pirmininkė Vanda Buinauskienė.

Tai, kad namo gyventojai pasirinko efektyvius renovacijos sprendimus, liudys ir ant pastato pritvirtinta simbolinė lentelė su užrašu: „Šis namas pasirinko šilumą ir saugumą“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video