3D atspausdintas namas, pagamintas 100 procentų iš biologinių medžiagų. Tokį eksperimentą sumanė ir įgyvendino Meino universiteto (JAV) mokslininkai, panaudoję medienos pluošto perteklių.
„BioHome3D“ projektas sprendžia medienos atliekų problemą: Meino valstijoje gausiai išgaunama mediena, bet pramonė sukuria daugiau nei milijoną tonų per metus medienos atliekų. Iš šių atliekamų galima spausdinti namus, – sumanė dr. Habibas Dagheris su Meino universiteto Pažangių konstrukcijų ir kompozitų centro studentais.
Didžiausiu pasaulyje 3D spausdintuvu pagaminto namo sienos, izoliacija, stogas ir grindys yra iš medžio pluošto ir augalinės kilmės dervų. Nors betonas naudojamas pamatiniams stulpams, tvirtinamiems į žemę, dr. H. Dagheris numato, kad vėlesniems projektams betono jau nereikės.
Ši 3D spausdinimo technologija, kaip tikisi Meino universiteto atstovai, efektyviai spręstų darbo jėgos trūkumo ir tiekimo grandinės problemas JAV, dėl kurių atsiranda didelių sąnaudų ir ribojama įperkamo būsto pasiūla.
Tokio namo statybai ir įrengimui reikia mažiau laiko, nes naudojama automatizuota gamyba. Taip pat, 3D spausdinimui naudojant gausias, atsinaujinančias, vietinės kilmės medienos pluošto žaliavas sumažėja priklausomybė nuo apribotos tiekimo grandinės. Tai sprendimas ateičiai, kurį galima taikyti jau dabar.