Top Baneris

Pirmakursiai architektai stato

2022 birželio 13 d.
Studentai architektai
Pasidalykite straipsniu

Nauji vėjai Vilnius Tech architektūros studijų pirmame kurse. Metai iš metų apsiriboję akademiniu darbu šiemet pirmakursiai prie statybos prisilietė praktiškai. Greta įprastinių užduočių – suprojektuoti mažos apimties architektūros objektą (vienbutį namą arba vasarnamį), šiemet studentai gavo unikalią galimybę nuo pirmo kurso praktiškai prisiliesti prie statybų meno ir su savo projektų maketais/prototipais išbandyti visai kitą mastelį.

Įprastine praktika vakarų universitetuose tapusi realaus dydžio namų prototipų statyba Lietuvoje vis dar yra daugiau išimtis nei taisyklė. Lietuviškose architektūros mokyklose susiklostė tradicija kartu su dėstytojų priežiūra pusę metų tobulintas studentų idėjas pateikti planšetuose ir maketuose. Nors toks būdas yra tapęs savotiška klasika, jauniems architektams labai svarbu ir įdomu išbandyti savo idėjas realaus pastato dydžio mastelyje. Tokia realizacija atveria galimybę kritiškai įsivertinti savo idėjas, susipažinti su realiais konstrukcijų principais, suprasti, kaip reikia dirbti su skirtingomis medžiagomis.

Vilnius tech architektūros fakulteto kiemelį po pavasario semestro peržiūrų papuošė unikalios architektūros eksperimentiniai studentų darbai. Dviejų studijų modulių („Mažos apimties architektūros objektas“ ir „Eksperimentinė architektūra“) studentai, konsultuojami profesoriaus Kęstučio Lupeikio ir dviejų jo asistentų Šarūno Petrausko ir Simono Čaikausko, semestro metu ieškojo idėjų bei tūrinės išraiškos savo objektams. Tarpinių peržiūrų metu buvo atrinkti du objektai iš pirmo kurso ir vienas iš trečio kurso studentų darbų. Pasirinkimą lėmė tinkamumas realizavimui, architektūrinis inovatyvumas, provokatyvumas bei konstrukcinės schemos aiškumas. Išrinktų objektų autorės Inesa Jurkevičiūtė, Ulijana Kudriavceva ir Diana Čižaitė surinko bendrakursių komandas, padėjusias objektų statybose. Po beveik mėnesį trukusio komandinio darbo Architektūros fakulteto bendruomenė, svečiai ir rėmėjai galėjo išvysti rezultatą – tris visiškai skirtingus, ekspresyvius ir šiek tiek provokatyvius darbus.

Įdomu tai, kad statyba buvo organizuojama iš antrinio panaudojimo medžiagų. Partneriai UAB „Ergolain“ suteikė baldinių plokščių atraižų, lentpjūvė – neobliuotų medžio tašų, o pagrindams naudotos lentos buvo iš pasenusios architektūros fakulteto grindų konstrukcijos. Praktinių darbo žinių suteikė architektūros fakulteto socialinis partneris UAB „Kaziukas“.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video