Top Baneris

Pilkos spalvos bumas: kai nuobodumas tampa elegancija

2017 rugsėjo 5 d.
Naktinės užuolaidos
„Domus Lumina” nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Minimalistinis dizainas ir skandinaviškas stilius šiandien yra itin populiari tendencija namų, biuro ar kitų erdvių interjere. Tokiam stiliui būdingos pastelinės spalvos jau kelis metus iš eilės yra vienos madingiausių. Praktiškumas bei estetika bene geriausiai atsispindi pilkos spalvos tone, kuris, kaip pastebi „Domus Lumina” specialistai, vienareikšmiškai karaliauja ir naktinių užuolaidų kolorite.

Žemiškų atspalvių naudojimas interjere

Spalvų paletėse „Pantone“ vis dažniau ir labiau pabrėžiami natūralių ir žemiškų spalvų tonai. Ne veltui šių metų spalva išrinkta sodo žalia (ang. „greenery“), o šalia jos siūlomi kiti derantys tonai – pilka, ruda, mėlyna.

Interjere tokios spalvos atrodo labai organiškai, jos yra praktiškos ir lengvai derinamos su kitais erdvės elementais. Todėl pilka ir jos variacijos yra populiarus baldų gobeleno, kilimų, sienų spalvų pavyzdys. Naktinės užuolaidos – taip pat ne išimtis. Pilka spalva yra tarsi neutralizuojantis elementas, visai kaip balta drobė, prie kurios tinka viskas, todėl turėti pilko tono pagrindą interjere siūlo daugelis interjero specialistų.

Pilkos ir kitų spalvų deriniai

Nors dažnai susiduriama su nuomone, jog pilka spalva yra nuobodi, tačiau nereikėtų skubėti daryti tokių išvadų. Pilka, kaip ir visos spalvos gali būti tiek švelni, tiek šalta. Ji interjere idealiai perteikia urbanistinį dizainą ir sukuria šiuolaikišką, sykiu jaukią namų atmosferą. Populiariausi deriniai su pilka yra ryškios, kontrastingos spalvos:

• geltona;
• švelniai rožinė;
• turkio spalva;
• tamsiai žalia;
• koralinė.

Visos išvardytos spalvos sukuria kontrastą ir nuobodžią, vientisą erdvę padaro žaismingesnę, suteikia patalpai charakterį.

Nors pilkos sienos ar tokios spalvos naktinės užuolaidos skirtingai atrodo dienos šviesoje ir esant dirbtiniam apšvietimui, kambarys kiekvienu atveju būna pripildomas gyvumo. Nepaisant to, intensyvesnės priešingo kolorito spalvos derinamos kartu su pilka spalva erdvei suteikia autentiškumo ir išskirtinumo.

Pilkos užuolaidos – siekiantiems modernios elegancijos

Pilka yra laikoma viena tų spalvų, kuri atsiskleidžia ir išryškėja kontrastingų spalvų perspektyvoje. Todėl pasirinkus pilkas naktines užuolaidas, rekomenduojame baldus ar interjero akcentus rinktis kardinalių, intensyvių spalvų. Jeigu sienos taip pat yra dažytos pilka spalva, tuomet naktinių užuolaidų audinys, sekant pagrindinėmis sienų ir užuolaidų derinimo taisyklėmis, turi būti vienu ar dviem tonais šviesesnis arba tamsesnis. Renkantis pilkos medžiagos toną, atkreipkite dėmesį, koks yra saulės intensyvumas: jeigu į erdvę didžiąją dienos dalį krenta intensyvūs saulės spinduliai, tuomet rinkitės tankesnį, storesnės medžiagos, užuolaidų audinį.

Užuolaidų dekoravimas

Užuolaidų dekoratyvumas priklauso nuo interjere dominuojančių baldų. Jeigu minkšti baldai, kilimas ar kiti erdvės elementai statiški, jų gobelenai vienspalviai, tuomet „Domus Lumina“ specialistai pataria rinktis dinamiškesnę užuolaidų medžiagą. Tai gali būti velvetinis, blizgiais siūlais siuvinėtas ar masyviomis formomis margintas audinys. Renkantis svarbu nepamiršti, kad naktinės užuolaidos yra įsigyjamos ilgalaikiam naudojimui, todėl rinkitės tai, kas nepabos ir po kelerių metų.

Atraskite pilkos spalvos privalumus ir prisijaukinkite šią spalvą savo namų interjere. Sukurkite minimalistinį ir originalų namų interjerą pasitelkdami spalvinius kontrastus ir sekdami skandinavų pavyzdžiu.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video