Top Baneris

Pilaitės mikrorajonas – nuotraukų parodoje

2017 rugsėjo 1 d.
„Eikos“ nuotr.
„Eikos“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Jaunų šeimų rajonas. Jaukus, bet dinamiškas. Ramesnis nei Senamiestis. Taip vieną iš sparčiausiai augančių Vilniaus rajonų – Pilaitę, kuri prieš keturis penkis dešimtmečius dar buvo vadinama kaimu, apibūdina jos gyventojai. Bene geriausiai kasdienio gyvenimo Pilaitėje įspūdžius atspindi nuotraukų paroda „Pilaitėje gyventi gera“, kurią nuo rugsėjo 1-osios šalia vieno kylančio Karaliaučiaus gatvės namo galės apžiūrėti visi norintieji.

Vienoje nuotraukoje kelių kadrų fotokoliažą sukūrė 24 metus Pilaitėje gyvenanti Aušra Eidukonienė. Ji kas keletą mėnesių pro langą fiksuodavo statomą namą – nuo iškastos duobės iki pastatyto namo. „Ši Karaliaučiaus gatvės namo nuotrauka lyg sparčiai augančios Pilaitės veidrodis. Ji nuolat keičiasi, plečiasi, bet visuomet patraukli“, – sako maisto pramonėje dirbanti moteris.

Iš pradžių su tėvais, broliu ir seserimi Pilaitėje gyvenusi Aušra vėliau čia įsikūrė ir su sutuoktiniu. Jos teigimu, gyvenimo kitame rajone ji neįsivaizduoja. „Tai atokesnis, ramesnis rajonas, nėra triukšmo kaip Senamiestyje, yra kur pasivaikščioti. Aplinkui daug ežerų, nuostabi gamta. Tiesa, žmonių skaičius sparčiai auga, tad norėtųsi daugiau mokyklų ir darželių“, – teigia A. Eidukonienė.

„Eikos“ nuotr.

Žurnalistiką studijuojanti Milda Vilčinskaitė taip pat pateikė nuotrauką „Eikos“ organizuotai parodai „Pilaitėje gyventi gera“. „Nuotrauka padaryta vėlyvą vakarą prie Salotės ežero. Ežerai yra šio rajono išskirtinumas ir pasididžiavimas. Ir Pilaitės dinamiškumas patinka, ypač greitai auga Naujoji Pilaitė, kuri per pastarąjį dešimtmetį neregėtai pasikeitė. Jeigu persikeltum laike, šios rajono dalies neatpažintumei“, – sako visą gyvenimą Pilaitėje gyvenanti būsimoji žurnalistė.

Jos teigimu, Pilaitė gyvybinga, čia netrūksta jaunų šeimų, veiklių žmonių, gamtos, pakanka ir jaukumo, ir greičio. „Čia visada galima pasivaikščioti ne tarp daugiabučių, o prie ežero ar miške. Tik galbūt galėtų būti daugiau kavinių, kur laisvalaikiu būtų galima susitikti su draugais, taip pat norėtųsi geriau išvystyto viešojo transporto“, – sako M. Vilčinskaitė.

Statistikos duomenimis, Pilaitėje gyvenančių žmonių amžiaus vidurkis yra 35–40 metų. Rajone gyvena mažiausiai vyresnių nei 65 m. amžiaus žmonių. Be to, vienas iš rajonų, kuriame daugiausiai iki 14 m. vaikų. Nekilnojamojo turto plėtotojai prognozuoja, kad Pilaitė augs dar ne vieną dešimtmetį. Šiuo metu rajone gyvena apie 30 tūkst. gyventojų.

„Eikos“ nuotr.

„Eikos“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video