Top Baneris

Pėstieji A. Savičiaus gatvėje – kompromisas ar „kompromisas“?

2017 rugpjūčio 4 d.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nauju traukos centru ir „gyvąja“ gatve po rekonstrukcijos praminta A. Savičiaus gatvė sostinės senamiestyje savaitgaliais taps draugiška pėstiesiems. Tiesa, gatvės gyventojai ir verslininkai pageidavo šioje ir kaimyninėse Bokšto, Išganytojo gatvėse visiškai uždrausti tranzitinį eismą, bet į jų norus savivaldybė atsižvelgė tik iš dalies.

Sostinės meras vakarykštėje konferencijoje socialiniame tinkle paaiškino, kad kompromisinis sprendimas – ne visą savaitę, o penktadieniais nuo 19 val. iki pirmadienio 4 val. ryto A. Savičiaus gatvės dalį – kelių namų atkarpą – padovanoti tik pėstiesiems, jaukioms lauko kavinukėms, priimtas todėl, jog Senamiestį apvažiuoti užtrunka, nesinorima eismo spūsčių Maironio ar kitose gatvėse. Minėtu laiku gatvė bus atitverta gėlinėmis.

Miesto antropologė Jekaterina Lavrinec komentavo, jog miestui reikia tokių projektų, palaipsniui įgyvendinant tvarios miesto plėtros gaires bei Paryžiaus sutarties pažadus. Šiuo požiūriu mes labai atsiliekame nuo savo Baltijos jūros regionų kaimynų, kurių sostinėse analogiški projektai įgyvendinami kur kas platesniu mastu, ir yra parengtos strategijos, kaip pritaikyti miestą pėstiesiems (pvz. Varšuva, Helsinkis, dar anksčiau – Stokholmas).

Sostinės savivaldybė praneša, jog šiandien vienam vakarui, A. Savičiaus gatvelė virs ryškiausia Vilniaus miesto gatve. Iki 22 val. čia vyks renginys „BURNING STREET – švenčiam A. Savičiaus g. laisvę!“, kuriame bus galima išvysti festivalyje BURNING MAN („Degantis žmogus“) dalyvausiančių lietuvių įspūdingą meno instaliaciją.

Gyvenantiems A. Savičiaus gatvėje bus sudaryta galimybė patekti į savo vidinius kiemus, atvažiuojant nuo Bokšto g. arba Didžiosios g. pusės.

Kelis dešimtmečius nė karto neremontuotose Išganytojo, Bokšto ir Savičiaus gatvėse pastaruosius metus transporto eismas buvo uždarytas, nes čia virė rekonstrukcijos darbai: visiškai atnaujinta susidėvėjusi gatvės bei šaligatvių danga (apie pusė kilometro), įrengtas naujas apšvietimas, sutvarkytos ir požeminės komunikacijos, gatvės sankirtoje įrengta neregių vedimo sistema.

Per metus Išganytojo, Bokšto ir A. Savičiaus gatvių važiuojamojoje dalyje paklota daugiau kaip 58 tūkst. pilkų betoninių trinkelių, naujomis pakeistos šaligatvio plytelės ir betono trinkelės, taip pat daugiau nei kilometras granito gatvės ir vejos bortų, važiuojamoje dalyje panaudota apie 10 tūkst. natūralaus akmens, iš kurio įrengti greičio mažinimo kalneliai ir gatvės važiuojamosios dalies pakraščiai. Kai kuriose Išganytojo, Bokšto ir A. Savičiaus gatvės atkarpose nuo 5 iki 3 metrų buvo susiaurinta važiuojamoji dalis ir pakloti nauji, kur kas platesni, pilko granito plytelių, šaligatviai.

Vilniaus savivaldybės ir SA.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video