Top Baneris

Perkantiems statybos darbus – patogi naujovė

2015 gegužės 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Nuo šiol, perkantieji statybos darbus, statybos įmonių kvalifikacijos atestatų ir teisės pripažinimo dokumentų išrašus galės atsispausdinti apsilankę Statybos produkcijos sertifikavimo centro (SPSC) tinklapyje.

Duomenys apie statybos įmonėms išduotus kvalifikacijos atestatus buvo viešai skelbiami ir iki šiol, tačiau galimybės atsispausdinti tokį išrašą nebuvo.

Pasiūlytos naujovės nauda akivaizdi organizuojant viešuosius pirkimus. Statybų rangovų darbus perkanti organizacija turi išsiaiškinti, ar pasirinktas tiekėjas (rangovas) yra kompetentingas, patikimas ir pajėgus įvykdyti pirkimo sąlygas, o tiekėjas, jos prašymu, privalo pateikti jo teisinį statusą patvirtinančius arba kitus dokumentus. Iš SPSC tinklalapio atspausdintas kvalifikacijos atestato išrašas vertinamas kaip oficialus SPSC dokumentas, kuriame nurodyta atestato išdavimo data, darbai, kuriuos turi teisę atlikti rangovas, ir jam skirtų nuobaudų istorija.

Galimybė atsispausdinti minėtuosius išrašus pravarti ne tik juridiniams, bet ir fiziniams asmenims, ketinantiems kreiptis dėl statybos darbų į kurią nors įmonę (rangovą).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video