Top Baneris

Per metus daugiausia pabrango daugiabučių statyba

2016 gruodžio 30 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

2016-ųjų lapkričio mėn., palyginti su spaliu, statybos sąnaudų elementų kainos sumažėjo 0,1 proc., pranešė Lietuvos statistikos departamentas. Bendram kainų pokyčiui didžiausios įtakos turėjo 0,6 proc. sumažėjęs darbo užmokestis. Iš statybinių medžiagų ir gaminių lapkričio mėn. labiausiai pabrango vamzdžiai – 0,3 proc., o atpigo medžio gaminiai – 0,6 proc. Mašinų ir mechanizmų darbo valandos kaina padidėjo 0,1 proc. Iš statinių per mėnesį daugiausia – 0,7 proc. – atpigo nuotekų šalinimo tinklų statyba.

Per metus (2016 m. lapkričio mėn. palyginti su 2015 m. lapkričio mėn.) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 2 proc. Tokį augimą lėmė 8,2 proc. padidėjęs darbo užmokestis. Statybinių medžiagų ir gaminių kainos per metus sumažėjo 0,3 proc., iš jų labiausiai atpigo izoliacinės medžiagos – 2,9 proc., medžio gaminiai – 1,7 proc., elektrotechninės medžiagos – 1,6 proc., betonas ir mišiniai – 1,2 proc., o pabrango metalas – 0,6 proc., santechninės medžiagos ir vamzdžiai – po 0,4 proc.

Iš statinių per metus daugiausia pabrango daugiabučių gyvenamųjų namų statyba (3 proc.) ir inžinerinių tinklų (išskyrus nuotekų šalinimo) statyba – 2,9 proc. Pastatų remontas pabrango 3,5 proc.

pokyciai per men

1 pav. Statybos sąnaudų elementų kainų pokyčiai per mėnesį. Palyginti su ankstesniu mėnesiu.

pokyciai per metus

2 pav. Statybos sąnaudų elementų kainų pokyčiai per metus. Palyginti su praėjusių metų atitinkamu mėnesiu.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video