Top Baneris

Per du metus Šiauliuose visi gatvių šviestuvai bus pakeisti į modernius LED

2020 gruodžio 4 d.
LED apšvietimas keliuose
Asociatyvi nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Prisidėdama prie Europos Sąjungos bendrai finansuojamų Energinio efektyvumo skatinimo priemonių įgyvendinimo, Šiaulių miesto savivaldybė pritarė „Šiaulių gatvių apšvietimo“ bendrovės parengto miesto apšvietimo tinklo modernizavimo projekto įgyvendinimui. Įvertinus visas su projektu susijusias išlaidas ir esant šiandieninėms elektros energijos kainoms, Šiaulių miestas kasmet sutaupys po daugiau kaip 20 tūkst. Eur.

Lapkričio 11 d. pasirašyta finansavimo sutartis su Lietuvos verslo paramos agentūra dėl Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projekto įgyvendinimo, kurio bendra apimtis beveik 4 mln. Eur. 1,6 mln. Eur skyrė ES iš struktūrinių fondų, 1,5 mln. Eur bendrovė skolinasi iš Šiaulių banko, dar beveik 1 mln. Eurų prisidės pati Bendrovė. Šia sutartimi pradedamas įgyvendinti didžiulis miesto projektas, pagal kurį visi miesto šviestuvai bus pakeisti į šviesos diodų, geriau žinomų kaip LED (angl. light emitting diodes).

Projekte numatyta visus senuosius natrio, metalo halidų, gyvsidabrio šviestuvus mieste pakeisti į modernius LED šviestuvus ir iš esmės atnaujinti dešimtadalį Šiaulių apšvietimo tinklo. Įgyvendinę projektą, Šiauliai ne tik efektyviau naudos energetinius išteklius, bet prisidės ir prie aplinkos tausojimo: LED šviestuvai naudoja mažiau elektros energijos, mažėja energijos sąnaudos elektrai gaminti, o tuo pačiu – ir į aplinką išskiriamo anglies dioksido.

Iš viso į LED šviestuvus bus pakeista 10 616 žibintų, naujais kabeliais nutiesti 33 kilometrai apšvietimo linijų, pakeista 920 atramų ir 50 apšvietimo valdymo spintų su valdymo įranga.

Tinklo modernizavimo darbai pagal projektą bus atlikti per dvejus metus, o projekto naudos laikotarpis truks 25 metus.

Pakeitus visus miesto šviestuvus, tikimasi apie 40 proc. sumažinti miesto išlaidas elektros energijai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video