Top Baneris

Per du mėnesius nugriauta pusė „Respublikos“ pastato

2017 vasario 15 d.
Jono Danielevičiaus nuotr.
Jono Danielevičiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Galvojantieji, kad griauti – visada lengviau ar greičiau nei statyti, galėtų pasidomėti gruodį pradėto du dešimtmečius Kauno centre apleisto dūlėjusio „Respublikos“ vaiduoklio griovimo procesu. Naudodamiesi ant pastato užkelta sunkiasvore technika dirbantys demontavimo specialistai tik dabar paskelbė baigę didžiąją dalį sudėtingiausių griovimo darbų, tad senojo statinio griaučiai pradės nykti greičiau.

Pasak projekto plėtotojų, Vičiūnų grupės“ atstovų, šiuo metu – tam tikras lūžio taškas griovimo eigoje, kai jau aiškiai matyti nelengvo ligšiolinio griovėjų darbo vaisiai. Anot specialistų, sudėtingiausia griauti patį pastato stogą, kampus ir aukštus, kuriuose įrengta visa komunikacijų infrastruktūra. Didžiąją dalį tokių darbų baigėme ir dabar griauname gerokai sparčiau, tad dažniau Karaliaus Mindaugo prospektu keliaujantys kauniečiai gali stebėti akyse besikeičiančią centro panoramą.

Projekto užsakovų vertinimu, netradicinis sprendimas pastatą griauti iš viršaus, ne nuo žemės ar sprogdinant, pasiteisino. Tiesa, sprogdinti nebuvo ir įmanoma, nes tai judri vieta miesto centre, o griaunant nuo žemės būtų naudojamas tik vienas ilgastrėlis ekskavatorius, tad progresas būtų žymiai lėtesnis. Šiuo metu dirba trys sunkiasvoriai ekskavatoriai.

Jono Danielevičiaus nuotr.

Pasirengimas pagrindiniam griovimui prasidėjo lapkritį, kai buvo valomos gausios per dešimtmečius į vaiduoklį sutemptos šiukšlės, statybinės liekanos, tvarkyta teritorija aplink pastatą. Netrukus startavo ir vidiniai demontavimo darbai – darbininkai ir maži mobilūs krautuvai vertė vidines senojo vaiduoklio pertvaras, statybų laužą metė į liftų šachtas.

Gruodį pradėjus beprecedentį Baltijos šalyse griovimo etapą ant 42 metrų pastato užkelti trys daugiau nei 20 tonų sveriantys ekskavatoriai, kurie iki šiol karpo pastatą iš viršaus ir griuvėsiais po truputį leidžiasi žemyn. Griovimo liekanos čia pat rūšiuojamos, smulkinamos smulkintuvais ir iš teritorijos išvežamos savivarčiais. Šiuo metu jau surūšiuota ir panaudoti išgabenta net 15 000 tonų betono, metalo ir kitų po griovimo likusių medžiagų. Nemenka dalis skalda virtusio betono naudojama naujiems keliams tiesti ir senųjų duobėms lyginti.

Po kelių mėnesių nugriovus dabartinius griaučius, o 20 000 kv. m ploto verslo centrui „Magnum“ dar neiškilus, priešais Nemuno salą atsivers ir kurį laiką plytės dar neregėta visapusė Kauno centro panorama. Bet neilgai – statybos prasidės vos užbaigus griovimą – 2017 m. pirmoje pusėje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video