Top Baneris

Per devynis mėnesius vėjo elektrinėse pagaminta 8 proc. daugiau elektros energijos

2020 lapkričio 12 d.
enefit green vėjo jėgainės
Pixabay nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Per tris ketvirčius Lietuvoje veikiantys vėjo elektrinių parkai jau pagamino daugiau kaip 1 TWh elektros energijos. Pagamintas elektros energijos kiekis 8 proc. viršija pernykštį ir, jei per likusią metų dalį vyraus palankūs vėjai, leidžia tikėtis naujo rekordo.

Kaip rodo Lietuvos energijos išteklių biržos „Baltpool“ duomenys, per devynis mėnesius vėjo elektrinės pagamino apie 1,073 TWh elektros energijos. Tai – maždaug 8 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį, kai buvo pagaminta 995,4 GWh.

aistis radavicius 2

Aistis Radavičius

„Didelės įtakos pozityviam šių metų rezultatui turėjo itin vėjuotas pirmasis metų ketvirtis. Vasaros mėnesiais gamybos apimtys įprastai sumažėja, o atėjus rudeniui vėl ima augti – rugsėjį jos buvo beveik 2 proc. didesnės nei pernai. Jau prasidėjo šaltasis periodas, kai vėjo greičiai yra 1-2 m/s didesni nei vasarą, o tai leidžia tikėtis, kad bendras pagamintos elektros energijos kiekis šiemet gali pralenkti pernai pasiektą rekordinį – 1,45 TWh – rezultatą“, – sako Aistis Radavičius, Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos direktorius.

Rugsėjo mėnesį šalyje veikiantys vėjo elektrinių parkai pagamino 116,1 GWh, o per visą trečiąjį ketvirtį – 257,7 GWh elektros energijos. Palyginimui: pernai pagamintos elektros energijos kiekis atitinkamai siekė 113,9 ir 257,7 GWh.

Lietuvai įgyvendinant Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją, prognozuojama, kad jau 2030 metais vėjo jėgainių parkuose bus pagaminama virš 50 proc. Lietuvai reikalingos elektros energijos.

Lietuvoje šiuo metu veikia 23 vėjo elektrinių parkai, jų galia kartu sudėjus siekia 480 MW. Kartu su pavienėmis vėjo elektrinėmis iš viso instaliuota 533 MW galios elektrinių. Praėjusiais metais jos pagamino 1,45 TWh elektros energijos – 13 proc. galutinio Lietuvos elektros energijos suvartojimo. Tai reiškia, kad vėjo jėgainių parkai jau dabar gali elektra aprūpinti 634 tūkst. Lietuvos namų ūkių arba užtikrinti maždaug 1,3 mln. gyventojų elektros poreikius.

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video