Top Baneris

Per Aukštumalos pelkę – nesušlapus kojų

2016 rugpjūčio 17 d.
Pasidalykite straipsniu

Nemuno deltos regioniniame parke (Šilutės rajone) – Aukštumalos pelkėje – prieglobstį randa beveik keturios dešimtys saugomų augalų, gyvūnų, paukščių bei vabzdžių rūšių.

Aukštumala lankytojus vilioja žydromis ir smaragdinėmis pelkinių ežerėlių akimis, minkštais kiminų patalais su išbarstytais raustančiais spanguolių karoliais, kreivomis nykštukinėmis pušaitėmis, spindinčiais viliokių saulašarių deimantais, paslaptingų paukščių – gervių, sėjikų, tikučių ar kuolingų – balsais bei milžiniškais čia nuolat ratus sukančio jūrinio erelio sparnų mostais.

Aukštumalos pelkė – pirmoji pasaulyje mokslinėje monografijoje (C.A. Weber, 1902 m.) aprašyta aukštapelkė. Iš natūralios pelkės, kurios plotas buvo beveik 2500 hektarų, dabar liko tik apie 900 hektarų. Ši dalis paskelbta telmologiniu draustiniu.

Liepos 8 dieną Aukštumaloje atidarytas naujas pėsčiųjų pažintinis takas, kuriuo keliaudami smalsuoliai galės susipažinti su viena didžiausių ir gražiausių Vakarų Lietuvos pelkių. Žygiuodami šiuo taku, jie galės sužinoti, kaip formavosi aukštapelkė, atversti pelkės gamtos lobių skrynią: išmoksti pažinti tik jai būdingas buveines, augalus ir gyvūnus, suprasti, kuo vertinga ši ekosistema, kaip lengvai galima ją pažeisti, ir kaip sudėtinga gydyti jau padarytas žaizdas.

Aukštumalos pažintinio tako ilgis (į vieną pusę) – 1,2 kilometro. Pažintinis takas įrengtas pasinaudojant Europos Sąjungos paramos fondų lėšomis.

APVA inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video