Top Baneris

Penktadienis bus skirtas diskusijoms apie miestų ateitį

2017 spalio 17 d.
Urbanistinis forumas
Pasidalykite straipsniu

Jau šį penktadienį, spalio 20-ąją, 9 val. Panevėžyje, kino teatre „Garsas“ įvyks XI Lietuvos Urbanistinis forumas, kurio tema – Lietuvos urbanistinė vizija.

Kokia yra Lietuvos miestų vizija ir ateitis?

Į šį klausimą ieškome atsakymų jau nuo Lietuvos nepriklausomybės, o kasmetinis Urbanistinis forumas šiais metais to klaus jau vienuoliktąjį kartą. Nors Lietuvoje urbanistiniai procesai bando neatsilikti nuo Europos planavimo tendencijų, kol kas matomas didelis atotrūkis tarp Lietuvos ir vakarų Europos miestų. Socialinės, kultūrinės ir ekonominės problemos urbanistiniuose projektuose lieka dažnai nepaliesti, apsiribojama tik fizinės aplinkos planavimu, todėl miestų transformacijos procesuose dažnai trūksta kompleksinio požiūrio.

Šiais metais urbanistinis forumas kviečia prisidėti prie Lietuvos urbanistinės chartijos, kurios užduotis – sudaryti prielaidas racionaliam ES miestų darbotvarkės (ang. EU Urban Agenda) įgyvendinimui ir šalies urbanistinės sistemos optimizavimui. Klausime ir diskutuosime, kaip įtvirtinti tarpinstitucinio bendradarbiavimo praktiką, nuo ko pradėti formuojant Lietuvos urbanistinės politikos viziją ir kuo naudinga didesnė savivaldybių autonomija.

Šiais metais paskaitas skaitys ir tarptautine patirtimi dalysis užsienio ekspertai – Joost Beunderman, „00 Project“ įkūrėjas (Didžioji Britanija), Levente Polyákas, „Eutropia“ įkūrėjas (Vengrija) ir Alexandra Kurth, „Cities Alliance“ (Belgija), tarptautinės organizacijos „Cities alliance“ urbanistikos specialistė. Forumo metu taip pat vyks kūrybinės dirbtuvė, ekskursijos ir interaktyvios diskusijos. Aplinkos ministerija įvertins ir apdovanos geriausius Lietuvos architektūros ir urbanistikos projektus. Susipažinti ir atsisiųsti forumo darbotvarkę galite čia.

Į XI urbanistinį forumą kviečiami registruotis architektai, urbanistai, savivaldybių bei bendruomenių atstovai, nekilnojamo turto vystytojai bei visi, kurie domisi miesto kūrimo ir atsinaujinimo procesais ar aktyviai prisideda prie tvaraus miesto gyvenimo.

Daugiau informacijos apie forumą: www.urbanistinisforumas.lt

Šiais metais forumą organizuoja Panevėžio miesto savivaldybė, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, Lietuvos urbanistinių inovacijų tinklas (LUIT) ir Lietuvos Nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) kartu su kitais partneriais.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video