Top Baneris

Penki asmenys įtariami sukčiaudami išvengę 1 mln. eurų mokesčių, pasisavinę 450 tūkst.eurų

2022 spalio 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Penki asmenys įtariami sukčiaudami statybos srityje išvengę 1 mln. eurų mokesčių ir apgaulės būdu pasisavinę 450 tūkst. eurų.

Jie sulaikyti operacijos metu Vilniaus apskrityje, antradienį pranešė Policijos departamentas.

Anot policijos, procesiniai veiksmai buvo inicijuoti kriminalinės policijos biuro pareigūnams identifikavus „itin nesąžiningai statybos sektoriuje veikusią organizuotą grupę“.

Portalo VŽ.lt žiniomis, įtariami nusikaltimai susiję su projektu „Baltai“, kurį plėtoja UAB „Hifu Europa“.

Sklypų masyve, esančiame 19 km iki sostinės senamiesčio ir 10 km iki Trakų, buvo numatyta pastatyti 240 namų, skelbia portalas.

Kratų metu surasti ir paimti „juodosios buhalterijos“ dokumentai, užrašai, kompiuterinės laikmenos, slaptiems pokalbiams skirti kriptuoti telefonai bei įranga skirta aptikti paslėptą garso ir vaizdo įrangą, nusikalstamu būdu įgyti grynieji pinigai, kiti suklastoti ir tyrimui svarbūs dokumentai.

Pareigūnų teigimu, asmenys veikė pasinaudodami jų pačių įregistruotomis penkiomis įmonėmis Lietuvoje bei keliomis Jungtinėje Karalystėje.

Pareigūnų duomenimis, įtariamieji, nuo 2018 metų vystydami nekilnojamo turto statybos projektus Vilniaus apskrityje, statomus ir pastatytus butus, namus parduodami fiziniams ir juridiniams asmenims, kaip įtariama, buhalterinėse apskaitose tyčia nenurodė iš nekilnojamojo turto pardavimo gautų apie keturių milijonų eurų pardavimo pajamų.

Taip jie apgaule išvengė vieno milijono eurų turtinės prievolės.

Policija taip pat įtaria, jog pasinaudodami realiai veiklos nevykdančių, užsienyje bei Lietuvoje registruotų įmonių banko sąskaitomis, į kurias buvo pervedamos iš neapskaitytų sandorių su nekilnojamojo turto pirkėjais gautos lėšos, įtariamieji pasisavino ne mažiau kaip 450 tūkst. eurų.

Pareigūnų duomenimis, įtariamieji vystydami gyvenamųjų namų kvartalų statybas, naudojosi tam tikromis įstatymų bei poįstatyminių aktų spragomis, pastatus statydami kaip ūkio paskirties, taip išvengdami reikalaujamų gyvenamųjų namų statybai griežtų reikalavimų.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2022 metų pavasarį, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo. 

Prokuroro nutarimais, siekiant užtikrinti žalos valstybei atlyginimą bei išplėstinio turto konfiskavimo galimybę, buvo apribota įtariamųjų nuosavybės teisė į nekilnojamąjį turtą, transporto priemones bei pinigines lėšas sąskaitose.

Įtariamieji turės pasiaiškinti dėl turimo turto kilmės.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video