Top Baneris

„Peikko Lietuva“ plečia veiklą: Kaune įsigijo 25.000 kv. m. ploto gamybines patalpas

2021 sausio 6 d.
Peikko Naglio ©Colliers Industrials Agency
„Colliers International Advisors“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kaune veikianti Suomijos kapitalo gelžbetonio jungčių ir statybinių kompozitinių konstrukcijų gamintoja „Peikko Lietuva“ plečia savo veiklą. Bendrovė įsigijo 25 000 kv. metrų gamyklą su 5,5 hektarų teritorija, priklausiusią „Consolis“ koncerno valdomai gelžbetonio gamybos įmonei „Betonika“.

„Sprendimas plėsti „Peikko“ grupės veiklą būtent Lietuvoje, buvo priimtas atsižvelgiant į palankią aplinką verslo vykdymui ir patogią lokaciją siekiant eksportuoti produkciją į Skandinavijos šalis. Didžiausi gamybiniai pajėgumai ir yra orientuoti į šią rinką“, – sako Paulius Bulota, UAB „Peikko Lietuva“ direktorius.

Įmonės vadovo teigimu naujosios gamybinės patalpos bus pritaikytos „Peikko“ reikmėms palaipsniui. Atsižvelgiant į tai, kad viena iš „Peikko“ gamyklų teritorijoje veikia jau nuo 2006 metų, pirmiausiai patalpos bus naudojamos jos poreikiams. Taip pat naujose patalpose jau yra gaminamos energetiškai efektyviuose pastatuose naudojamos balkonų jungtys EBEA®, kurių gamybos technologija buvo įsigyta 2019 metais iš Šveicarijoje veikusių gamintojų.

„Numatoma, kad dalis patalpų bus skirtos sandėliavimui, siekiant užtikrinti dar greitesnį standartinių gaminių tiekimą klientams. Dalis gamybinio ploto išnaudojama naujų produktų gamybai (pvz. kompozitinių kolonų ATLANT®). Likusi patalpų dalis, iki tolesnės plėtros, bus nuomojama,“ – artimiausiais planais dalijasi P. Bulota.

Paulius Bulota 1
Paulius Bulota

Naujai įsigytos patalpos bus pritaikytos įmonės veiklai per 2-5 metus, o per visą šį laikotarpį bus sukurta 100 naujų darbo vietų kvalifikuotiems gamybos darbuotojams ir inžinieriams.

„Peikko“ grupė plėtrą vykdo ne pirmus metus – savo veiklą Kaune įmonė pradėjo 2006 metais, o naujos gamyklos buvo atidarytos 2013 ir 2017 metais, taip pat 2018 metais įsigyta projektavimo įmonė veikianti Vilniuje. Bendros „Peikko“ grupės investicijos Lietuvoje viršija 20 mln. Eur.

„Nuolatinę plėtrą vykdyti galime todėl, kad aktyviai stebime pokyčius rinkoje ir stengiamės ne tik prie jų prisitaikyti, bet ir būti vienu žingsniu priekyje. Šiuo metu itin daug dėmesio skiriame žiedinės ekonomikos statybose klausimui, į tai orientuojame savo sprendimus, produktus. Taip pat labai svarbus CO2 pėdsako mažinimas. Kai kurių produktų gamybą pavyko optimizuoti taip, kad CO2 emisija sumažinta net 2 kartus, lyginant su standartiniais plieniniais gaminiais“, – teigia įmonės vadovas.

Peikko gamyba2 ©PeikkoLietuva
Peikko gamyba3 ©PeikkoLietuva

P. Bulota pastebi, kad bene vienas didžiausių iššūkių – kvalifikuotų gamybos darbuotojų trūkumas. Taikant aukštus gaminių kokybės standartus ir saugos reikalavimus, būtina užtikrinti, kad darbuotojai būtų sąmoningi ir atsakingi. Norint užtikrinti nuolatinį suvirintojų kvalifikacijos kėlimą, įrengta mokymų klasė, kur nuolat tobulinami gamybos darbuotojų įgūdžiai. Taip pat 2021 metais įmonė planuoja investicija į kai kurių gamybos procesų robotizavimą.

Planuojama, kad dėl vykdomos plėtros, „Peikko Lietuva“ apyvarta 2021 metais kils ir sudarys 37 mln. Eur.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video