Top Baneris

Pažintis su Šnipiškėmis: antrąkart vyks orientacinis miesto žaidimas „Urbingo“

2015 rugpjūčio 24 d.
Pasidalykite straipsniu

Penktadienį, rugpjūčio 28 dieną 19 val., vilniečiai kviečiami netradiciniu būdu susipažinti su unikaliu ir daugeliui mažai pažįstamu Vilniaus rajonu. Orientacinis miesto žaidimas „Urbingo“ dar kartą bus žaidžiamas visoje medinių Šnipiškių teritorijoje, kuri ribojasi su Krokuvos, Daugėliškių ir Kalvarijų gatvėmis.

 Turtingą istoriją turintis Vilniaus rajonas šią vasarą tapo naujojo žaidimo–gido „Urbingo“ aikštele. Žaidimas – skirtas Šnipiškių savitumui atskleisti, taip pat paskatinti jo gyventojus fiksuoti rajono pokyčius. Žaidimą sudaro iliustruotas medinių Šnipiškių žemėlapis, kortelės su faktais apie rajoną ir  įvairių rajono elementų nuotraukomis.

„Urbingo“ žaidžiamas komandomis, kurios varžosi tarpusavyje, kuri pirma suras rajono vaizdus ir teisingai pažymės Šnipiškių žemėlapyje. Žaidime naudojamos 54 vaizdų kortelės, kurias pasidalija 9 komandos (kiekvienai po 6 korteles). Komandos kapitonas turi iliustruotą Šnipiškių žemėlapį. Jis turi įrašyti surastų objektų numerius į žaidimo žemėlapyje esančius laukelius. Laimi pirmoji visus objektus suradusi ir sužymėjusi komanda. Už neteisingai pažymėtą vietą prie komandos laiko pridedamos 10 minučių.

Šnipiškėse yra vietų, kurios pasikeitė jau kuriant žaidimą. Išvysti, kad vaizdas kortelėje neatitinka realybės, galima tik žaidžiant. Tokiu būdu kuriamas ir aktyviai naudojamas rajono vaizdų archyvas.

snipiskes_2

„Urbingo“ kūrėjų, miesto žaidimų ir tyrimų laboratorijos „Laimikis.lt“, manymu, medinė XIX amžiaus Šnipiškių architektūra su savitu gyvenimo būdu ir unikaliais architektūriniais kontrastais, verta plačios publikos dėmesio. Šis atvejis, kai žaidimas–gidas kuriamas ne miestui ir ne turistinei miesto daliai, bet gyvenamajam rajonui, yra išskirtinis.

Žaidimo–gido tikslas – paskatinti aktyvų miesto rajonų pažinimą ir miestiečių dalyvavimą, ieškant naujos informacijos apie savo rajoną. Vilniuje, Šnipiškėse „Urbingo“ žaidimas rengiamas kiekvieną mėnesį. Pirmą kartą jį išbandė „Kultūros nakties“ dalyviai.

Registruotis žaidimui galima „Facebook“ puslapyje (https://www.facebook.com/gourbingo) Nespėję užsiregistruoti internetu, tą galės padaryti renginio vietoje – Drakono pievoje, kuri yra Krokuvos ir Giedraičių gatvių sankryžoje. Informaciją apie rengiamus žaidimus skelbiama kūrėjų puslapyje (http://laimikis.lt/urbingo).

snipiskes_3

Žaidimas yra nemokamas. Šis projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis. „Grundtvig“ yra mokymosi visą gyvenimą programos dalis, o šią programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video