Top Baneris

Pažintis su Palanga – iš bažnyčios bokšto

2017 kovo 10 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, palangiškius ir miesto svečius žavinti ne tik įspūdingu grožiu, bet ir čia vykstančiais kultūriniais renginiais, neilgai trukus kvies pasižvalgyti po bokšte įrengtą apžvalgos aikštelę – jau parengtas maldos namų remonto ir pritaikymo turizmui bei visuomenės poreikiams projektas, darbus pradėti planuojama dar šį pavasarį.

Palangos bažnyčia, pastatyta 1907 metais, yra gausiai lankoma tikinčiųjų. Maldos namuose yra daug XVI–XVII amžių meno kūrinių, tarp kurių – ir Dievo Motinos paveikslas (XVII amžiaus pirmoji pusė).

Bažnyčia veikia ir kaip bendruomenės centras – kasmet čia vyksta sakralinės muzikos koncertai, švietimo įstaigos bažnyčioje organizuoja užsiėmimus moksleiviams religine tematika, vyksta ir kitų renginių.

Kad šis sakralinis kultūros paveldo objektas būtų dar labiau pritaikytas visuomenės ir turizmo poreikiams, o miesto gyventojai ir svečiai galėtų pasimėgauti miesto vaizdu iš paukščio skrydžio, apsispręsta bažnyčios bokšte įrengti apžvalgos aikštelę, juolab kad šie maldos namai yra aukščiausias Palangos pastatas. Taip pat bus suremontuoti laiptai į bokštą, pakeistos bokšto žaliuzės, restauruoti ir įstiklinti vitražai. Apžvalgos aikštelėje numatoma įrengti ir du monoklius-teleskopus.

Bažnyčios remonto ir pritaikymo turizmui bei visuomenės poreikiams projektas jau yra parengtas, pateikta paraiška Centrinei projektų valdymo agentūrai ES finansavimui gauti.

Įgyvendinus šį projektą naudą pajus ne tik kurorto svečiai. Labai svarbu, jog būtent vietos gyventojai, ypač moksleiviai, turės galimybę susipažinti su dvasinėmis vertybėmis, pasigrožėti ekspozicijomis tarpinėse laiptų aikštelėse, susipažinti su bažnyčios bei miesto istorija, galės dalyvauti rengiamuose edukaciniuose užsiėmimuose bei renginiuose.

Daugiau apie bažnyčių bokštuose įrengtas aikšteles „Statybos ir architektūros“ publikacijoje:
Bažnyčių bokštai – neišnaudojamos apžvalgos aikštelės


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video