Top Baneris

Pažėrė idėjų, kaip įrengti stilingą ir patogų koridorių

2023 spalio 27 d.
pexels max rahubovskiy 6312078
Pexels nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nors koridorius – viena mažiausių patalpų bute, tačiau tai itin svarbi erdvė, kuri tampa kiekvienų namų vizitine kortele. Į koridorių patenkame vos įkėlus koją į būstą, todėl reikėtų užtikrinti, kad jis būtų ne tik funkcionalus, bet ir jaukus. Interjero dizainerė pasakoja, kaip įrengti koridoriaus zoną taip, kad ji džiugintų jus ir jūsų svečius. 

„Tinkamai suplanuotas ir įrengtas koridorius padeda užtikrinti, kad tiek atėjimas į namus, tiek išėjimas iš jų būtų kuo sklandesnis ir tvarkingesnis. Jo paskirtis – kuo patogiau sudėti lauko drabužius ir batus, taip pat daiktus, kurie yra naudojami kasdien – raktai ar rankinės“, – sako interjero dizainerė Eglė Aravičiūtė Tamaliūnė.

Svarbiausia funkcija – patogiai išeiti ir grįžti į namus

Kuriant koridoriaus projektą svarbu atsižvelgti į savo asmeninius poreikius ir apgalvoti, kokias funkcijas ši namų erdvė atliks jūsų šeimai. Interjero dizainerės teigimu, yra kelios taisyklės, kurios palengvins prieškambario įrengimą. 

„Pirmiausia, svarbu atkreipti dėmesį, kad koridoriuje būtų galimybė prisėsti aunantis ar rišantis batus. Taip pat daug komforto suteikia lengvai pasiekiama, arti įėjimo esanti lentyna ar konsolė, ant kurios būtų galima pasidėti raktus, akinius nuo saulės ar kitas smulkmenas, kurias visada pasiimame išeidami iš namų“, – sako E. Aravičiūtė Tamaliūnė.

Ji pratęsia, kad kasdien naudojamiems aksesuarams, lauko drabužiams ar batams laikyti vienas svarbiausių baldų koridoriuje – spinta. 

„Spintos vidaus išplanavimas turi būti patogus kiekvienam šeimos nariui – jei turite vaikų, jie turi pasiekti pakabas ar kabliukus, jog galėtų savarankiškai pasikabinti drabužius. Svarbu numatyti vietą, kurioje bus laikomos rankinės ir kuprinės. Taip pat spintos viduje rekomenduočiau suplanuoti stalčius, kuriuose savo vietą turėtų šalikai, kepurės, pirštinės, skėčiai bei avalynės ar drabužių priežiūros priemonės. Be to, reikėtų nepamiršti ir naminių gyvūnų – numatyti vietą kasdien naudojamiems daiktams – antkakliams, pavadėliams ar higienos priemonėms“, – teigia E. Aravičiūtė Tamaliūnė.

Koridoriaus spinta bus daug funkcionalesnė, jei joje bus numatyta vieta batams – apgalvokite apie ištraukiamo stalčiaus galimybę, kad būtų patogu pasiekti avalynę.

pexels max rahubovskiy 6920633
Pexels nuotr.

Gudrybės, įsirengiant mažą koridorių

Naujakuriai dažnai nori visą įmanomą buto plotą išnaudoti gyvenamosioms erdvėms, todėl naujos statybos butuose koridoriui skiriama erdvė yra gana nedidelė, pasakoja nekilnojamojo turto (NT) bendrovės „Omberg group“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė Edita Gudauskienė.

Interjero dizainerė pastebi, kad nepaisant to, jog prieškambariui naujuose butuose skiriama vis mažiau ploto, jį galima įsirengti patogiai ir funkcionaliai. Svarbiausia – atsižvelgti į esamą erdvę ir jos neperkrauti. 

„Jei koridorius mažas, rekomenduojama nedaryti plačiai atveriamų spintos durų – geriau rinktis siauresnes ar stumdomas. Taip pat nepamirškite pasirūpinti dideliu veidrodžiu, kuriame būtų matomas žmogus visu ūgiu – jis gali būti ant sienos ar spintos durų. Atspindintys paviršiai mažas erdves didina vizualiai“, – pataria E. Aravičiūtė Tamaliūnė.

Vizualiai padidinti erdvę gali padėti ir tinkamai parinktas apšvietimas. Norint išplėsti siauros patalpos ribas, rekomenduojama šviesos šaltinį nukreipti į viršutinę sienų pusę – tam puikiai tinka sieniniai šviestuvai, kurie gali tapti ir puikiu prieškambario interjero akcentu. Siekiant išgauti kuo didesnės erdvės iliuziją, apšvietimo sprendimus reikėtų derinti su šviesių spalvų sienomis bei veidrodžiais. 

pexels max rahubovskiy 6447396

Kuriant koridoriaus projektą svarbu atsižvelgti į savo asmeninius poreikius ir apgalvoti, kokias funkcijas ši namų erdvė atliks jūsų šeimai. Interjero dizainerės teigimu, yra kelios taisyklės, kurios palengvins prieškambario įrengimą. 

Pexels nuotr.

Neperkraukite interjero detalėmis

Dekoracijos – vienas svarbiausių elementų kuriant koridoriaus jaukumą, tačiau E. Aravičiūtė Tamaliūnė pabrėžia, kad interjero detales reikėtų rinktis saikingai. 

„Stenkitės neperkrauti erdvės dekoro detalėmis – paveikslais, statulėlėmis ar didelėmis gėlių puokštėmis. Užtenka kelių mažų akcentų – dailaus prie interjero tinkančio dubenėlio raktams, namų kvapo ar paveikslėlio. Dekoruojant koridorių svarbu vengti daugybės smulkių detalių, kurios sukuria chaosą. Geriau rinktis stilingus, tačiau funkcionalius daiktus“, – tvirtina interjero dizainerė. 

E. Aravičiūtė Tamaliūnė pastebi, kad jeigu koridorius yra tik nedidelė erdvė, sujungta su kambariu, jį „įrėminti“ gali padėti kilimas. 

„Čia ateinate iš lauko, todėl natūralu, kad drauge atkeliauja įvairių nešvarumų: sniego, purvo, smėlio, lapų, žolės ir kt. Tad prieškambario kilimas pirmiausia turi būti atsparus, sugeriantis drėgmę ir lengvai valomas. Tokius kriterijus puikiai atitiks poliamido, polietileno, polipropileno kilimai. Koloritą tikslinga derinti prie prieškambario spalvų gamos. Jei čia vyrauja vienspalvė apdaila ir baldai, puikiai atrodys raštuotas kilimas“, – pataria dizainerė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video