Top Baneris

„Pažangioji statyba 2014“: statyba – ekonomikos ir naujausių technologijų vystymosi atspindys

2014 spalio 3 d.
Pasidalykite straipsniu

Spalio 9–10 dienomis Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją „Pažangioji statyba 2014“ („Advanced Constructions 2014“). Kas antri metai vykstančioje konferencijoje bus aptarti naujausi pasiekimai statybos ir architektūros mokslo kryptyse.

Pagrindinė Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (KTU SAF) organizuojamos tarptautinės konferencijos tematika – šiuolaikinių statybų srities problemos ir jų sprendimo būdai.

Pasak organizatorių, statyba, kaip ir kiti žmogaus ūkinės veiklos procesai, grindžiama darnios plėtros principais – čia visuose procesuose privaloma laikytis aplinkos apsaugos nuostatų.

KTU SAF organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje bus diskutuojama ir apie tai, jog statyba – ekonomikos, socialinės gerovės bei naujausių technologijų vystymosi atspindys. Čia bus skaitomi penkių sričių pranešimai: „Energijos ir aplinkos“, „Statybinių medžiagų“, „Statybinių konstrukcijų“, „Statybų technologijos ir valdymo“ bei „Architektūros“.

Plenarinio posėdžio pranešėjai, atstovai, savarankiški tyrėjai ir praktikai – Lietuvos bei užsienio šalių atstovai. Tarp jų – Leonas Balaševičius ir Kęstutis Zaleckis (KTU), Markas Richardson‘as (University College Dublin), Vincentas M. Buhagiaras ir Rubenas Paulas Borgas (University of Malta), Aleksandra Djukic (University of Belgrade) ir daugelis kitų.

Į diskusijas bus kviečiami įsijungti ir visi konferencijos dalyviai.

„Statybinių medžiagų“ ir „Statybinių konstrukcijų“ srityse esminis dėmesys bus skiriamas statybinių medžiagų, panaudojant naujausias technologijas, kūrimui ir realizavimui statybų sektoriuje. Taip pat bus detaliai analizuojamos pastatų fasadų sistemų kūrimo ir demontavimo galimybės ir sąlygos bei izoliacinių elementų panaudojimo galimybės.

„Statybų technologijos ir vadybos“ srityje bus pristatomos stiklo fasadų sistemų, užtikrinant energijos efektyvumą, kūrimo galimybės, statybų technologijų įtaka, atliekant įvairių pastatų renovaciją, pastatų konversijos galimybės ir poreikis bei kiti klausimai.

„Energijos ir aplinkos“ srityje esminis dėmesys skiriamas energinių sistemų tyrimų ir projektavimo poreikio globalizacijos sąlygomis užtikrinimui. Taip pat bus akcentuojamos inžinerinių struktūrų gerinimo galimybės darnaus vystymosi procese.

„Architektūros“ srityje bus aptariamos urbanistinės ir architektūrinės raiškos problemos šiandieniniame miestų ir priemiesčių planavime, atsižvelgiant į vizualinės raiškos aspektus, socialinius ir kultūrinius skirtumus, saugumo užtikrinimą miestuose.

Taip pat bus įvardintos darniosios architektūros kūrimo problemos, gerinant gyvenamosios, darbo ir poilsio aplinkos kokybę ir rekreacinių struktūrų kūrimą, pateikiant naujausių tyrimų rezultatus.

Konferencija vyks verslo centre BLC („Business Leader Centre“), K. Donelaičio g. 62 / V. Putvinskio g. 53, Kaune.

Daugiau informacijos apie konferenciją: http://ktu.edu/saf/turinys/international-conference-advanced-construction

Šiais metais konferencija finansuojama Lietuvos Respublikos ir Europos socialinio fondo lėšomis. Projektas „Lietuvos statybų technologinės platformos (LSTP) stiprinimas bei statybos sektoriaus mokslo tyrimų krypčių optimizavimas“ NR.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video