Ar fasadas pradės žaliuoti ir kada tai nutiks, priklauso nuo kelių faktorių. Visų pirma, nuo vietos, kur pastatytas namas, ir nuo galutinės fasado dangos, ar ji atspari dumbliagrybių apnikimui.
Kai dumbliai, pelėsis ar grybelis jau yra įleidę šaknis į tinką ar kitą sienų dangą, atsikratyti šių fasadų darkytojų nėra lengva. Reikia ne tik pašalinti apnašas nuo fasado, bet, svarbiausia, išnaikinti šaknis, kad kolonija neataugtų.
„Jei statote namą gamtos apsuptyje, arti parko ar didelių medžių, iš karto pagalvokite apie apsaugą nuo dumbliagrybių“, – sako „Caparol“ techninis vadovas Edvardas Labakojis. Jis rekomenduoja fasadinį tinką „Caparol ThermoSan NQG“. Šis tinkas yra išskirtinis tuo, kad pagamintas pagal nanotechnologiją, jo viršutiniame sluoksnyje susidaro tvirtas kvarco nanogardelių tinklas, kuris neleidžia įsitvirtinti dumbliagrybiams. Ant fasado nusėdusios augalų sporos ar nešvarumai neprilimpa prie paviršiaus, o pirmas smarkesnis lietus juos nuplauna nuo sienų. Fasadas ne tik nežaliuoja, bet ir ilgai išlieka švarus, nepaisant automobilių taršos, suodžių ir kitų apnašų.
Fasadas prieš ir po fasadinio tinko „Caparol ThermoSan NQG“ naudojimo.
Jei fasadas jau yra pažaliavęs, visų pirma, reikia mechaniškai pašalinti pelėsių ir dumbliagrybių apnašas. Patogiausia fasadą nuplauti slėgine vandens srove. Pasak technologo, tokį darbą reikia planuoti vasarą, nes nuplautas fasadas turi gerai išdžiūti, kad jame neliktų drėgmės. Tuomet visą fasado paviršių reikia padengti biocidiniu tirpalu „Capatox“, kuris išnaikins giliau tinke įsitvirtinusius dumbliagrybius. Paviršių vėl palikti gerai išdžiūti.
Paskutinis etapas – nudažyti fasadą „Caparol ThermoSan NQG“ fasadiniais dažais, kurie irgi pagaminti pagal nanotechnologiją ir apsaugo paviršių nuo dumbliagrybių bei pelėsio apnikimo.
PARTNERIO TURINYS