Top Baneris

Pavojingųjų atliekų deginimas Šiauliuose atidedamas

2013 spalio 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis susitikęs su Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) specialistais iš naujo įvertino įsisenėjusią atliekų tvarkymo sektoriaus problemą – pavojingų atliekų deginimo gamyklą prie Šiaulių. Paskelbta, kad pavojingųjų atliekų deginimas Šiauliuose bus leidžiamas tik užtikrinus aplinkosauginius reikalavimus.

UAB „Toksika“ priklausantys pavojingų atliekų deginimo įrenginys ilgiau kaip 2 metus nepradeda veiklos, nes bandomieji deginimai rodė, kad skleidžiama tarša viršija normas.

Pavojingų atliekų deginimo įrenginio statybos konkursą laimėjo Lietuvos ir Italijos bendrovės. Objekto vertė – per 86 mln. litų, iš jų 52 mln. – Europos Sąjungos fondų lėšos. Nepavykus pradėti naudoti įrenginio, dalį paramos reikėtų grąžinti.

„Pavojingų atliekų deginimo įrenginyje turi būti įdiegta tiesioginio taršos monitoringo sistema. Mano žiniomis, visi kompiuteriai ir davikliai yra, telieka sutarti dėl bendros sistemos, duomenų perdavimo ir tikrinimo. Tik įdiegus šią tiesioginę stebėjimo sistemą leisime atnaujinti bandomuosius deginimus ir iš naujo vertinsime įrenginio tinkamumą pastoviam darbui. Nuolaidų aplinkosauginiams reikalavimams nebus taikoma“, – sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Ministras Šiaulių RAAD pavedė atidžiai stebėti vykdomus darbus ir apie juos asmeniškai informuoti ministrą.

Lietuva vis dar neturi savo pavojingų atliekų deginimo gamyklos. Netoli Šiaulių Aukštrakiuose pastatytas deginimo įrenginys pretenduoja tapti pirmąja ir vienintele Lietuvoje pavojingųjų atliekų deginimo vieta. Šiuo metu pavojingos atliekos vežamos deginti į užsienį.

 

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video