Top Baneris

Betono paviršių įvairovė – beribė

2013 balandžio 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Pastaruoju metu populiaru ne betono konstrukcijas maskuoti apdailos medžiagomis, bet jo paviršiui suteikti faktūrą, ornamentus. Tokiu atveju prie klojinių klijuojamos vadinamosios matricos. Jos yra tarsi trafaretai, kurių būna kuo įvairiausių raštų: medžio, plytų mūro, akmens, augalų bei kitokių imitacijų. Tokios priemonės leidžia įgyvendinti įvairesnius architektų sumanymus.

Viena žinomiausių pasaulyje kompanijų, gaminančių įvairios faktūros matricas ir medžiagas reljefiniam betono paviršiui formuoti, yra vokiečių įmonė RECKLI. Lietuvoje šiai kompanijai atstovauja bendrovė „Delta Nova“. RECKLI matricų teikiamas galimybes Lietuvoje jau kurį laiką naudoja surenkamojo gelžbetonio elementų – sienų plokščių – gamintojai („Betonika“, „Aksa“, „Markučiai“). Formuojant monolitinius betono paviršius Lietuvoje atvejų, kai buvo panaudotos matricos norimai faktūrai išgauti, kol kas dar nepasitaikė.

Naudojant matricas, betoninis paviršius gali būti stilizuojamas ne tik kaip statybinės apdailos medžiagos, bet net ir kaip glamžytas audinys. Ant jo galima išgauti ir nuotraukos atvaizdą. RECKLI taip pat turi specialių natūralių vandens pagrindu pagamintų dažų betono paviršiui. Jie įsigeria į betoną suteikdami norimą atspalvį, bet nesudarydami plėvelės. Todėl betono paviršiaus faktūra lieka natūrali. Taip pat yra specialių rūgščių atviro betono efektui (kai matomas mineralinis betono užpildas) išgauti.

Kalbant apie matricas, jų yra kelių skirtingų variantų. Standartinės matricos rašto gylis – iki 20 milimetrų. Standartiniame kataloge yra daugiau kaip 150 skirtingų reljefų tokių matricų. Kitas variantas – matricų reljefo gylis yra didesnis nei 20 milimetrų. Tokių matricų kataloge yra daugiau nei 50 raštų. Taip pat yra individualios bei vienkartinės matricos.

Standartines ir individualias matricas galima naudoti iki 100 kartų. Žinoma, svarbu laikytis gamintojo rekomendacijų ir reikalavimų, kaip teisingai atlikti darbus. Nuo to priklauso ne tik matricos naudojimo dažnumas, bet ir paviršiaus kokybė.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video