Top Baneris

Paveldosaugininkai spręs dėl P.Cvirkos paminklo ir aikštės likimo Vilniuje

2021 rugpjūčio 23 d.
petro cvirkos aikste paminklas
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kitą savaitę paveldosaugininkai turėtų priimti sprendimą dėl Petro Cvirkos aikštės sostinėje vertingųjų savybių bei šio sovietmečio rašytojo paminklo likimo.

Kaip BNS sakė Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras, neseniai suburta nepriklausomų ekspertų vertinimo taryba svarstys kultūros ministro Simono Kairio bei Vilniaus savivaldybės prašymus.

Jie prašo išbraukti paminklą iš Kultūros vertybių registro. Sostinės meras Remigijus Šimašius pageidautų į registrą įtraukti patį P. Cvirkos skverą, kaip „charakteringą neoklasicizmo stilistikos pavyzdį“.

„Rugpjūčio 24 dieną vyks Vertinimo tarybos posėdis, kuriame bus kalbama apie viso parko vertingųjų savybių nustatymą ir Cvirkos paminklo statuso pakeitimą ir nuėmimą“, – BNS teigė V. Bezaras.

Anot jo, ekspertai antradienį turėtų priimti galutinį sprendimą. Naujai suburtai tarybai vadovauja istorikas ir muziejininkas Ramūnas Kondratas.

P. Cvirkos paminklo nuėmimo šalininkai remiasi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro 2019-ųjų išaiškinimu, kad rašytojas ir politinis veikėjas P. Cvirka savo politinėje-visuomeninėje veikloje aktyviai kolaboravo su okupacinės sovietinės valdžios struktūromis, o jo kolaboravimas sukėlė didelių ir žalingų pasekmių Lietuvos valstybės bei jos piliečių likimui.

Norintieji išsaugoti paminklą skvere teigia, kad siekis beatodairiškai naikinti sovietinį paveldą niekuo nesiskirtų nuo sovietinės cenzūros, o P. Cvirkos literatūrinis talentas turi būti įvertintas ir atskirtas nuo politinės veiklos.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video