Vizualiniai miesto turtai patraukia turistų srautus. Kita vertus, didžiuliai trumpam laikui atvykstančių turistų srautai padidina triukšmo, aplinkos taršos ir netgi nusikalstamumo lygį. Paveldas ir turizmas iškyla kaip dvi nesuderintos strategijos, užuot eidamos koja kojon. Kokia turėtų būti oficiali kūrybinio miesto politika, atsižvelgiant į minėtas įtampas tarp turizmo ir miesto kultūrinio paveldo? Kaip suvokti ir vizualizuoti kūrybinį miestą šių prieštarų akivaizdoje? Kurios multimedinės technologijos yra perspektyviausios minėtoms kūrybinio miesto problemoms spręsti?
Tai tik dalis klausimų, kurie bus nagrinėjami balandžio 20–21 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyksiančios tarptautinės konferencijos „Vizualumas 2017: turizmas vs. paveldas kūrybiniame mieste“ metu. Į šią tarpdisciplininę mokslinę konferenciją šiemet vėl susirinks įvairių šalių humanitarinių ir socialinių mokslų atstovai, besidomintys šiuolaikinėmis ir nuolat kintančiomis vizualumo, paveldo ir kultūriškumo tendencijomis.
VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto Filosofijos ir komunikacijos katedros organizuojama konferencija vyks jau ketvirtąjį kartą ir šiais metais gvildens vizualinės ekologijos, kultūrinio miesto politikos, multimedinės technologijos, kultūros paveldo perspektyvos temas.
VGTU laukia garbių svečių iš Graikijos, Jungtinių Amerikos valstijų, Portugalijos, Italijos, Švedijos bei Kazakstano. Savo patirtimi dalinsis žymūs užsienio mokslininkai ir mūsų šalies tyrėjais. Pranešimus skaitys profesorė Sofia Avgerinou Kolonias iš Nacionalinio Atėnų technikos universiteto Graikijoje, JAV Ohajaus universiteto profesorius dr. Algis Mickūnas, profesoriaus Luis Pinto iš Portugalijos ir daugelis kitų.
Vieta ir laikas: balandžio 20–21 d., pradžia – 9 val., vieta – VGTU Senamiesčio rūmai, 4.3a, I korpusas, Trakų g. 1, Vilnius.