Top Baneris

Pavasarį Panevėžyje atsidarys Stasio Eidrigevičiaus menų centras

2024 vasario 20 d.
Stasio Eidrigeviciaus menu centras
G. Kartano nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžyje šį pavasarį duris atvers Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.

„Mūsų siekiamybė, kad pasaulinio lygio, solidus, modernus „Stasys Museum“ taptų miesto simboliu, kuriame lankytųsi ne tik šalies gyventojai, bet ir iš užsienio atvykę svečiai, jau greitai virs realybe. Panevėžyje įsikūrę stiprias tradicijas turinčios kultūros institucijos, tad net neabejoju, kad muziejus dar labiau sustiprins šį kultūrinį vyksmą. Muziejaus veikla bus didelis šuolis į priekį, kuris dar labiau praturtins Panevėžio kultūrinį gyvenimą. Džiaugiamės ir drauge didžiuojamės, kad profesionaliojo meno sklaida bus vystoma ir kitus Europos miestus pasieks iš Aukštaitijos sostinės“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Besikuriančiame muziejuje S. Eidrigevičiaus kūryba atsiskleidžia viskame. Pastato erdvinio rezultato kodas yra menininko išreikštas trijų žodžių raktas: paprastumas, logika ir fantazija. Remiantis šiomis dedamosiomis sukurtas tiek muziejaus eksterjeras, tiek interjeras. „Stasys Museum“ vidaus erdvės buvo planuojamos sekant pasaulines daugiafunkcių menų centrų tendencijas, kurioms svarbu ne tik patalpų įvairovė, bet ir galimybė jas transformuoti. Daugiau nei 3700 kv. m ploto pastate suprojektuotos daugiafunkcės erdvės yra modifikuojamos ir lengvai pritaikomos skirtingiems scenarijams, tad jų panaudojimo galimybės išties plačios. Planuojama čia eksponuoti ne tik menininko, kūrėjo S. Eidrigevičiaus dovanotą miestui kūrinių kolekciją, bet ir kitą modernią ir šiuolaikinę Lietuvos bei užsienio menininkų kūrybą, rašoma miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Pastato projekto autoriai – MB „Syrusas“ „IMPLMNT architects“ komanda – Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė ir Ričardas Bertašius. Rangos darbus atliko bendrovė „Panevėžio statybos trestas“.

Pastatą sudaro keturi antžeminiai ir vienas rūsio aukštas, kuriame įrengtas vestibiulis, moderni meno kūrinių saugykla, įvairios ūkinės paskirties zonos, automobilių stovėjimo aikštelė. Pirmajame aukšte lankytojus pasitiks atvira erdvė su informacijos centro, meno knygyno zonomis.

Antrasis pastato aukštas skirtas transformuojamai erdvei, kuri prireikus bus pritaikoma įvairiems renginiams, edukacijoms, konferencijoms. Šalia patalpose su antresoliniu aukštu įsikurs SEMC administracija.

Trečiasis pastato aukštas – nuolatinė S. Eidrigevičiaus kūrinių ekspozicijos vieta. Ketvirtojo SEMC aukšto ekspozicijų salėje bus eksponuojamos įvairių meno krypčių keičiamos parodos. Ekspozicijos erdvėse bus išlaikomas stilistinis vientisumas, būdingas pastatui, – modernus minimalizmas ir monumentalumas. Nuo menų centro stogo atsiveria miesto panorama iš 30 m aukščio, čia sudaryta galimybė rengti sezonines ekspozicijas bei kamerinius renginius.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video